از رویکرد دولت به سمت امور رفاهی مردم تا بهره برداری از نخستین بندر خشک در یزد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صلح جهانی ، سایت سراسری استانها به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین رویدادهای استان‌ها منتشر می‌شود:

رویکرد دولت در توزیع منابع به سمت امور رفاهی مردم 

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه  با  اشاره به بودجه سالانه کشور گفت:  بیشترین سهمی که از بودجه صرف می شود معادل ۱۱۰ هزار میلیارد تومان تحت عنوان بودجه امور رفاهی هزینه می شود.

محمد باقر نوبخت افزود:  ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه  مربوط به کمیته امداد، بهزیستی و بخشی از کمبودهایی است  که در صندوق های بازنشستگی وجود دارد.

وی همچنین از پرداخت افزون بر هشت هزار میلیارد تومان  به صورت بلاعوض به سیل زدگان کشور خبر داد و ادامه داد : سال گذشته بیش از  ۳۶ هزار میلیارد تومان خسارت به سیل زدگان وارد شد که  بیش از هشت هزار میلیارد تومان به صورت  بلا عوض و هشت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به صورت تسهیلات به سیل زدگان پرداخت شد.

همچنین یک هزار واحد مسکن مددجویی با حضور محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به صورت همزمان و به طور نمادین در تولمشهر صومعه سرا افتتاح شد.

برای ساخت این یک هزار واحد مسکونی  مددجویی در شهرستان های استان در مجموع با زیربنای  ۴۹ هزار و ۲۰۰ مترمربع ، ۴۳۰ میلیارد ریال  از اعتبارات  دولتی هزینه شده است.

به گفته وی در شش ماه اول امسال بابت خرید تضمینی گندم، ۱۳ هزار میلیارد تومان پول نقد به گندمکاران پرداخت شده است.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اضافه کرد : تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی رشت جزو مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی قرار می گیرد .

برنامه ایران برهم زدن برجام نیست

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: برنامه ما برهم زدن برجام نیست بلکه دنبال انجام چیزی هستیم که در شان مردم ایران است.

محمود واعظی افزود: درگام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران که از امروز با گازدهی به ۱۰۴۴ سانترفیوژ درسایت فردو آغاز شد چین و روسیه به سمت ما حرکت کردند.

وی ادامه داد: چین و روسیه اعلام کردند اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک طرف برجام تعهدات خود را یک جانبه انجام دهد اما طرف‌های دیگر به اجرای تعهدات خود بی توجه باشند، پذیرفتنی نیست.

واعظی گفت: در شرایطی که با تحریم حداکثری روبرو هستیم، نجات دهنده کشور و خنثی کننده توطئه دشمنان آرامش و همدلی است.بزرگترین سرمایه کشور ایران همبستگی ملت است که باعث می‌شود تا به همه اهداف خود نائل شویم.

وی ادامه داد: در این ارتباط دکتر روحانی رئیس جمهوری از سال ۱۳۹۲ موضوع حقوق شهروندی را که  از ابتدای انقلاب اسلامی مطرح و مدنظر امام (ره)، مقام معظم رهبری و قانون اساسی است را به طور جدی دنبال می‎کند.

توزیع ۲۵ هزار تن کاغذ بین ناشران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۲۵ هزار تن کاغذ به منظور کنترل بازار کاغذ و حمایت از ناشران ثبت سفارش شده که بخشی از آن توزیع شده و بقیه در حال توزیع است.

سید عباس صالحی ابراز داشت: امسال تامین ۴۰ هزار تن کاغذ در حوزه نشر به منظور حمایت از ناشران برنامه‌ریزی شده که اکنون ۲۵ هزار تن در حال توزیع است.

وی همچنین اضافه کرد : پیوندهای تاریخی و مذهبی ایران و عراق ریشه‌ای و جدایی‌ناپذیر است و دشمنان قادر به قطع این اشتراک‌ها نیستند. در اربعین امسال بیش از سه میلیون زائر از ایران برای بهره‌مندی از پیاده روی اربعین حسینی در کشور عراق شرکت کردند و برگزاری آیین‌های از این دست نشان دهنده عمق پیوندهای دینی ۲ کشور است.

صالحی گفت: نزدیک به ۳۰۰ طرح عمرانی در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور در دست ساخت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اعتبارهایی برای رفع مشکلات زیرساختی در بخش فرهنگ و هنر استان سمنان با پیگیری مسئولان محلی و تلاش های این وزارتخانه پیش بینی شده است. استان سمنان با وجود جمعیت اندک، ظرفیت‌های فرهنگی و هنری قابل توجهی دارد که با رفع مشکلات زیرساختی برای توسعه این بخش تلاش می‌شود.

وی گفت: طرح سینما امید با برنامه‌ریزی انجام شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال آینده با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود. طرح سینما امید را طرحی برای حمایت از شهرهای بدون سینما ذکر کرد.

بهره برداری بیش از یکهزار طرح ورزشی در کشور 

وزیر ورزش و جوانان گفت:از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون بیش از یکهزار طرح عمرانی در زمینه زیرساخت های ورزشی در کشور بهره برداری شده است.

مسعود سلطانی فر با اشاره به اینکه در سال گذشته بهره برداری از ۵۰۰ پروژه ورزشی در مناطق مختلف کشور هدفگذاری شده بود اظهار داشت: با تلاش مضاعف مسئولان و همکاری مجلس و دولت ۷۰۰ طرح ورزشی پارسال در ایران بهره برداری شد که بیشتر از میزان پیش بینی ها بوده است.

برای اجرای عدالت با برخی موانع مواجهیم

رئیس قوه قضائیه گفت: اجرای عدالت، سختی‌هایی دارد و با برخی موانع مواجهیم و برخی افراد و باندهای ثروت، قدرت و جریان‌ها که منافعی دارند مانع‌تراشی می‌کنند اما همه این‌ها قابل عبور است و ما به لطف خدا هیچ چیزی را مانع نمی‌بینیم.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی افزود: نیاز داریم با ملت گفت و گو کنیم و جامعه باید از نحوه اقدامات ما باخبر باشد و معتقدیم مسائل باید با مردم در میان گذاشته شود و به ویژه بعضی احکام که دغدغه آنان است اطلاع رسانی شود.

آمریکا به دنبال تضعیف قدرت نظامی ایران 

رییس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال تضعیف قدرت نظامی ایران است، افزود: خواسته‌های آمریکایی‌ها به هیچ جا محدود نمی‌شود ودر صورت مذاکره به توافق هسته‌ای خلاصه نخواهد شد.

آیت الله محمد محمدی گلپایگانی اظهار داشت: دیگر گذشت روزگاری که حتی سیم خاردار به ما نمی فروختند و امروزه آمریکاییها و شرکایشان بهتر از هر زمان دیگر می دانند که هیچ نقطه ای از اسرائیل نیست که از تیررس موشک‌های انقلاب در امان باشد.

آئین‌نامه تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدریسی امسال نهایی می‌شود

وزیر آموزش و پرورش گفت که آئین‌نامه تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدریسی ، آموزشیاران نهضت سوادآموزی ، نیروهای خرید خدمت و مربیان پیش دبستانی امسال نهایی می‌شود.

محسن حاج میرزایی افزود:  آئین نامه تبدیل وضعیت نیروهای آموزش و پرورش در هیات دولت به تصویب رسید و شیوه نامه آن هم آماده شد، ولی به دلیل ابهاماتی که دیوان عدالت اداری بر آن وارد کرد، پس از اصلاحات در کمیسیون آموزش و پرورش حداکثر ظرف هفته آینده نهایی می شود.

وی همچنین اضافه کرد: ۳۰ درصد از فضای آموزشی کشور فرسوده و نیازمند بازسازی و نوسازی است. از این تعداد ۱۸ درصد نیازمند مقاوم سازی و ۱۲ درصد دیگر هم نیازمند تعمیر کامل و بازسازی است.

مبارزه با فساد باید به صورت هماهنگ، مستمر و قاعده‌مند باشد

معاون اقتصادی رییس جمهوری با اشاره به ضرورت جدیت و پیگیری درمبارزه با رانت و فساد اقتصادی درکنار ثبات در سیاست‌ها، گفت: امروز جامعه نسبت به فساد اقتصادی نگرانی‌ها و دغدغه‌های به حقی دارد و مبارزه با فساد باید به صورت هماهنگ و مستمر و قاعده‌مند دنبال شود تا منجر به اطمینان خاطر برای سرمایه‌گذار شود.

محمد نهاوندیان افزود:‌ هم باید ریشه‌های فساد پیدا و اصلاح شود و هم با فاسد و مفسد برخورد گردد اما برآیند همه این نظامات درمیدان مبارزه با فساد باید اطمینان خاطر برای سرمایه گذارباشد.

ملت ایران از هیچ تهدید و فشاری هراس ندارد

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با تاکید بر اینکه ملت ایران از هیچ تهدید و فشاری هراس ندارد گفت: نیروهای مسلح خود را سربازان جان برکف امام زمان(عج) دانسته و در راه این انقلاب الهی درتمام سنگرها قدرتمندانه حضور خواهند داشت.

سردار سرلشکر محمد باقری با تاکید بر تجدید عهد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با امام زمان(عج) افزود: نیروهای مسلح با تمام توان بر امرالهی که همان ارتقای توان نظامی خود، آماده‌باش دائمی و بصیرت کامل و مراقبت نسبت به دشمنان و دعا برای ظهور امام عصر(عج) است، دشمنان را ناامیدتر ازهمیشه خواهند کرد.

آغاز فعالیت مجدد مرغ لاین” آرین” بابل

اختصاص ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار وزارت جهاد کشاورزی به مجتمع مرغ لاین” آرین “بابل سبب از سرگیری فعالیت این مجتمع در تولید مرغ‌های اجداد، مادر گوشتی و تخمگذارشده است.

مجتمع مرغ لاین ایران (آرین)از سال ۶۹ با ورود یک گله از نژاد هایبرو هلندی در یک هزار و ۱۳۷ هکتار از اراضی جنگلی شمال کشور (مازندران) راه اندازی شده است و همچنان مرغ های لاین، اجداد و مادر گوشتی و تخمگذار کشور در این مرکز نگهداری و تامین می شود.

 ۳۷ خانه مجردی در پایتخت پلمب شد

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ امروز با اشاره به اجرای طرح انضباط اجتماعی در محله‌های اطراف میدان امام حسین (ع) با هماهنگی مقام قضایی گفت:‌  ۳۷ خانه مجردی در این محدوده پلمب شد.

نخستین تئاتر بانوان ترکمن خراسان شمالی روی صحنه رفت

نخستین تئاتری که بانوان ترکمن راز و جرگلان بازیگر آن بودند در پلاتوی مجموعه فرهنگی هنری گلشن به روی صحنه رفت و با استقبال علاقه‌مندان به این رشته روبه رو شد.

تهیه کننده این تئاتر به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تئاتر «زنان بی حضور آقایان» نخستین حضور بانوان ترکمن در صحنه است و امیدواریم ادامه داشته باشد.

اندونزی آماده صادرات و واردات کالا از طریق بندر چابهار

سفیر اندونزی در تهران گفت: به نمایندگی از سوی دولت اندونزی آمادگی این کشور را برای همکاری با بندر چابهار در زمینه صادرات و واردات کالا اعلام می کنم.

اکتاوینو علیمودین اظهار داشت: کشور اندونزی تمایل به ارتقای روابط و همکاری با ایران از جمله این استان را دارد زیرا تمام گردشگرانی که به قصد سفر به شهرهای ایران یا حتی خارج از این کشور از سیستان و بلوچستان عبور می‌کنند از مهمان‌نوازی مردم و امنیت خوب این استان تعریف می‌کنند.

ضریب امنیت غذایی کشور به ۸۷ درصد رسید

معاون فنی و اجرایی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت : با اقدامات انجام شده در دولت یازدهم، ضریب امنیت غذایی کشور اکنون به ۸۷ درصد رسیده است .

حسن عنایتی افزود: دولت تدبیر و امید در چند سال اخیر توانست وضعیت تعرفه ای محصولات کشاورزی را به نفع تولید کنندگان بدرستی اصلاح و از واردات بی رویه و لجام گسیخته محصولات کشاورزی جلوگیری کند.

کمیته امداد ۱۷۰ هزار اشتغال ایجاد می‌کند

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت : این نهاد در سالجاری برای ۱۷۰ هزار نفر ایجاد شغل خواهد کرد که تاکنون اشتغال ۶۳ هزار نفر محقق شده است.

سید مرتضی بختیاری شامگاه پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ضمن تبریک آغاز ولایت ولی عصر(عج) افزود: در ماده ۸۳ برنامه پنج ساله ششم تکلیف شده است که کمیته امداد و بهزیستی سالانه ۱۰۰ هزار اشتغال ایجاد کنند.

نخستین بندرخشک یزد آماده بهره‌برداری است

فرماندار مهریز گفت: همزمان با سفر رئیس جمهوری به یزد هفته آینده، علاوه بر نخستین بندرخشک استان ، واحد سی‌.تی‌. اسکن بیمارستان فاطمه‌الزهرا (س) و یک شرکت کاشی و سرامیک در شهرک‌صنعتی این شهرستان افتتاح می‌شود.رضا زارع‌زاده‌مهریزی افزود: عملیات اجرایی این بندر در سال ۱۳۹۱ در وسعت ۷۰۰ هکتار در کنار جاده یزد به مهریز توسط بخش‌خصوصی و حمایت دولت با صرف ۴۰۰ میلبارد تومان آغاز شده اسگزارش ا

گزارش استان ها

 “خور؛ دریچه‌ای رو به کویر” عنوان گزارش مرکز بیرجند است که روستای هدف گردشگری خور در خراسان جنوبی ، محلی برای استراحت گردشگران و دریچه‌ای رو به زیبایی‌های کویر معرفی شده است.

مرکز شیراز گزارشی با عنوان “کف شکنی یا قانون شکنی” منتشر کرده و در به کف شکنی و حفر چاه‌های غیر مجاز کشاورزی در شهرستان مرودشت پرداخته که در سال‌های اخیر دامنه گسترده‌ای پیدا کرده است.

گزارش “مهدویت و جریان‌های انحرافی ” از مرکز قم که به اهمیت موضوع مهدویت، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در این خصوص و جریان های انحرافی پرداخته است .

“جشنواره تئاتر، رخت کودکانه بر تن هگمتانه” عنوان گزارش مرکز همدان که بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان پرداخته و نوشته است کهن شهر هگمتانه با رنگهای شاد و زنده آراسته شد و بزرگترها هم مهربان‌تر از قبل شدند و این خاصیت جشنواره تئاتر کودک و نوجوان است که رخت کودکانه بر تن همه می‌کند تا قشنگ‌ترین دنیا را برای فرزندان ایران خلق کند.

مشهد گزارشی تحت عنوان “حکایت یاقوت سرخ مه‌ولات و دشواری‌های پیش‌رو” منتشر کرده و در آن آمده است وقوع خشکسالی های پی در پی در کشور از جمله در مه ولات، تولید انار این یاقوت سرخ را در این شهرستان تحت تاثیر قرار داده و باعث شده تا کشاورزان برای آبیاری نارستان های خود با مشکلاتی مواجه شوند که ادامه این وضعیت بر محصول تولیدی آنان نیز تاثیر منفی گذاشته است.

“تقابل تاریخ و مدرنیته در یک طرح عمرانی خرم‎آباد” از دیگر گزارش ها است که به عملیات بازسازی جایگزین پل بهداری خرم‎آباد که بر اثر سیل فروردین ماه ۹۸ آسیب دیده بود پرداخته است .

بندرعباس گزارشی با عنوان “واکاوی واژگونی خودرو دانش آموزان بشاگرد” منتشر کرده و پیرامون واژگونی خودروی دانش آموزان در بشاگرد برای چندمین بار در سالهای اخیر پرداخته است .ارسال دیدگاه