تنوع طلبی آقازاده ها به مدارس هم کشیده شد!/ لایحه تصویب شده مجلس خط بطلانی بر تبعیض آموزشی در مدارس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صلح جهانی ، جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری راهبردی تلنگر در خصوص حذف تنوع مدارس اظهار داشت: پیشنهاد حذف تنوع مدارس برای از بین بردن تبعیض آموزشی است که در صحن علنی مجلس مطرح و به تصویب رسیده است. توسعه مدارس خاص و متنوع، صرفا برای تحصیل دانش آموزانی بود که اکثر آنان از خانواده های متنفذ سیاسی و اقتصادی بودند؛ در صورتی که افراد عادی می بایست درحاشیه شهر و مدارسی با کیفیت آموزشی ضعیف به تحصیل بپردازند.
وی در ادامه و در توضیح لایحه حذف مدارس خاص در مجلس ابراز داشت: با توجه به اینکه در تمام دنیا آموزش به همین شکل ارائه می شود و مدارس خاص و استثنائی وجود ندارد؛ در ایران هم حذف تنوع مدارس باعث از میان رفتن تبعیض شده و تمام مدارس دولتی موظف به ارائه آموزش وخدمات یکسان برای دانش آموزان هستند، زیرا در ایران انواع و اقسام مدارس از جمله مدارس هیئت امنایی، غیر انتفاعی و نمونه دولتی وجود دارد و افرادی که پول دارند از بهترین امکانات آموزشی برخوردار می شوند؛ در صورتی که افراد بی بضاعت به حاشیه رانده شده و آموزش ضعیف به آنان ارائه می شود
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص کیفیت آموزش در مدارس دولتی تاکید کرد : حذف تنوع مدارس این تبعیض آموزشی را از بین می برد؛ زیرا یکی از آسیب های کشور ما “خصولتی”است به این معنا که نه دولتی است و نه خصوصی. مدارس دولتی پول می گرفتند ولی معلمی که جز هیئت امنا بود، دو حقوق و معلم عادی یک حقوق دریافت می کرد، این نوعی تبعیض آسیب جدی به صنعت، اقتصاد و فرهنگ جمهوری اسلامی وارد می کرد؛ لذا اگر مدرسه ای غیر دولتی است بایستی قانون آن مشخص باشد. هنگامی که با هزینه افراد مدرسه ساخته می شود مدیریت آن شخصی است، ولی در تمام بخش های مدارس دولتی بایستی قوانین دولتی اعمال شود .
کوچکی نژاد در پایان خاطر نشان کرد : طرح تنوع مدارس تصویب و به شورای نگهبان ارسال شده است و تبصره ای با این مضمون به آن اضافه شده که اگر دولت توجیهی برای شکل گیری یک مدرسه خاص دارد لایحه آن را به مجلس ارائه کند تا مجلس آن را مصوب کرده که مدارس تنوع داشته باشند.

منبع : تلنگرارسال دیدگاه