دومین همایش بین المللی مشترک میان مؤسسه فرهنگی اکو و خانه سرباز صلح ایران در سالن کنفرانس و همایش های دیپلماتیک اکو برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صلح جهانی، دومین همایش بین المللی مشترک میان مؤسسه فرهنگی اکو و خانه سرباز صلح ایران در سالن کنفرانس و همایش های دیپلماتیک اکو با حضور مهندس قاسم رحیمی، مدیرعامل خانه سرباز صلح، دکتر وکیلی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، جناب آقای اخلاقی معاون سازمان اقتصادی اکو، دکتر لرستانی و تنی چند از سفرای کشورهای پاکستان، افغانستان و بلاروس برگزار شد.

 

مهندس رحیمی، رئیس انجمن خانه سرباز صلح ایران، ضمن خوشامدگویی به میهمانان، از همکاری مشترک با موسسه فرهنگی اکو جهت ترویج فرهنگ صلح صحبت کردند. این همکاری در قالب جلسات مستقل در خانه سرباز صلح بوده است که منجر به صدور بیانیه ای گردیده که اهداف این بیانیه اجرا و ترویج صلح می باشد. در ادامه ایشان به اقداماتی که تا کنون در همین راستا انجام داده اند پرداختند. اولین اقدام در حوزه ورزش بوکس و ترویج صلح در ورزش بوده است. در اقدام بعدی، این انجمن مجوز خبرگزاری صلح جهانی را ارشاد دریافت نموه است. به علاوه ایشان بیان نمودند که چرا برای تحقق اهداف مجموعه، سازمان فرهنگی اکو را انتخاب کردند. به این دلیل که ایران پیشینه مشترکی با کشورهای عضو سازمان اکو داشته است و مذاکره و تعامل با این کشورها در یک بستر فرهنگی اتفاق افتاده است. آقای رحیمی اظهار کردند، طی مذاکرات و جلساتی که با موسسه اکو داشتند، اولین گام، تدوین بستری فرهنگی برای اجرای برنامه ها و اهداف مربوط به ترویج صلح بوده است. در انتها ایشان ضمن قدردانی از موسسه اکو و ریاست محترم آن مجموعه جناب آقای دکتر مظاهری و هچنین تشکر از اعضای خانه سرباز صلح و میهمانان، برای نهادینه شدن فرهنگ صلح، دوستی و مودت ابراز امیدواری کردند.

مهندس رحیمی رئیس انجمن خانه سرباز صلح ایران

در ادامه همایش، جناب آقای دکتر وکیلی، نماینده مجلس تهران از منظر گفتمانی به مقوله صلح ورود کردند. به گفته ایشان، پیرامون صحبت از صلح، ارزش صلح در تقابل با گفتمان جنگ مشخص می شود و ایشان ارزش صلح را برآمده از جنگ بیان کردند. دکتر وکیلی گفتمان صلح را به شکل تاریخی از دو منظر بیان نمودند؛ ابتدا زبان فرهنگ علوی و صلح دوستی پیامبر اسلام (ص) در تاریخ دین اسلام، سپس گفتمان انقلاب اسلامی و عنصر اصلی آن که عدالت. سپس به بسط مفاهیم عدالت و قدرت در بطن جامعه مدنی پرداختند و از انجمن خانه سرباز صلح به عنوان یک نهاد مدنی و مردمی و سخنگوی صلح در ایران یاد کردند.

جناب آقای دکتر وکیلی نماینده مجلس تهران

لوح تقدیری به رسم قدردانی از دکتر مظاهری ریاست موسسه فرهنگی اکو به دست امیران سرفراز نیروی ارتش، امیر سرتیپ حبیب بقایی و امیر سرتیپ احمد دادبین به ایشان اعطا شد.

اعطا لوح تقدیر به جناب آقای دکتر مظاهری ریاست موسسه فرهنگی اکو

جناب آقای دکتر مظاهری چند نکته را در خصوص این نشست ارزشمند بیان کردند. ایشان حضور فرهنگ صلح را در تاریخ بشریت و سپس اقدامات صورت گرفته پیرامون صلح در تاریخ ایران را بیان کردند. از دستاوردهای موسسه اکو به ایجاد تمبر صلح اکو، افتتاح مرزعه صلح اکو، لباس صلح اکو اشاره کردند که این دستاورها با حضور نمایندگان، سفیر سازمان ملل، سفیران کشورهای عضو و نمایندگان داخلی و خارجی انجام شده است.

جناب آقای دکتر مظاهری

در ادامه، جناب آقای احمد لرستانی، مدیر پروژه نام آوران ایران زمین و انتشارات عصر گویش، پژوهشگر و مولف کتاب نام آوران ایران زمین، دارنده مدال تلاشگران ملی، به اهمیت حضور و شناخت نام آوران، مخترعان، دانشمندان و چهره های سرشناس ایرانی که خود سفیر صلح در دنیا محسوب می شوند، اشاره کردند. ایشان نقش ایران در صدور نخبه های مختلف به دنیا را پررنگ قلمداد کردند. جناب آقای لرستانی، نام آوران پرآوازه ایرانی و نقش هایشان را در تاریخ باستان ایرانف ایران معاصر و عرصه بین الملل به عنوان سفیران صلح مثال زدند. این نام آوران ایرانی در عرصه های مختلف در دنیا فعال هستند و خدماتشان را در قالب صلح به دنیا تقدیم می نمایند.

جناب آقای احمد لرستانی مدیر پروژه نام آوران ایران زمین و مدیر انتشارات عصر گویش

جناب آقای رضا جبارپور، رئیس شورای بوکس حرفه‌ای ایران و نماینده تام الختیار سازمان جهانی بوکس و موی تای حرفه ای wbc آلمان و ایران، مدال نایب رئیسی شورای بوکس حرفه‌ای ایران را به جناب آقای رحیمی تقدیم کردند. همچنین دو مدال از طرف فدراسیون جهانی بوکس به دست رضا جبارپور، به امیران نیروی ارتش، امیر سرتیپ حبیب بقایی و امیر سرتیپ احمد دادبین تقدیم شد.

اعطا مدال نایب رئیسی شورای بوکس حرفه‌ای ایران به جناب آقای رحیمی

اعطا مدال به امیران نیروی ارتش، امیر سرتیپ حبیب بقایی و امیر سرتیپ احمد دادبین

در انتهای همایش، مدعوین لوح همایش اکو صلح را امضا نمودند.

 

دسته بندی: اسلاید برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد