مدیرکل مدیریت بحران استان البرز گفت: شمال غرب استان البرز توسط دولت به شهرداری تحویل داده شده است تا در راستای بیابان زایی اقدام شود و امیدواریم این امر با جدید دنبال شود.

به گزارش آی سی ان پرس, مهدی مهرور مدیرکل مدیریت بحران استان البرز صبح امروز در همایش «بیابان زدایی و پدیده گرد و غبار»که در سالن اجتماعات دانشکده پردیس کشاورزیتهران برگزار شد گفت: پوشش گیاهی ارتفاعات شمالی کرج با توجه به حجم بالای استفاده خودروهای سنگین و آفرود از این منطقه در خطر است و کارگروه فضای سبز و محیط زیست باید در این زمینه تصمیم گیری کند.

مدیرکل مدیریت بحران استان البرز با تأکید بر اینکه رسانه ها در این حوزه همکاری داشته باشند، تصریح کرد: با ورزش مخالف نیستیم اما این ورزش اتومبیلرانی و استفاده از خودروهای آفرود باید در مناطق بیابانی انجام شود تا آسیبی به طبیعت وارد نشود و  مردم و سازمان های مردم نهاد باید به این موضوع ورود کنند و توجه ویژه ای داشته باشند.

این مقام مسؤول در ادامه نظرآباد را کانون ریزگرد ها برشمرد و افزود: حفظ محیط زیست و کاشت درخت در این منطقه می تواند مشکل ریزگردها را تا حدی در استان حل کند.

مهرور اظهار کرد: استان البرز در دهه های گذشته یکی از زیباترین و سرسبزترین مناطق کشور بود اما امروز به یکی از نقاط آلوده کشور تبدیل شده است.

وی ادامه داد: آنالیز 21 حادثه طبیعی و انسان ساز در دستور کار مدیریت بحران البرز قرار گرفت که در این بررسی چهار تهدید شاخص تر بود. آلودگی جزو نخستین شاخص های تهدید محدوده استان البرز از جمله کرج، فردیس و نظر آباد به شمار می آید.

این مقام مسؤول با بیان اینکه برای مقابله با آلودگی ها باید در حوزه محیط زیست فعال باشیم، اضافه کرد: پس از بارندگی های اخیر و اقدامات صورت گرفته شرایط آلودگی استان البرز بهتر شده است اما برای اصلاح بنیادی تر برنامه های بلند مدت و جدی اجرا کنیم.

مهرور کنترل تردد خودروها و بهبود وسایل حمل و نقل را یکی از عوامل مقابله با آلودگی هوا برشمرد و توضیح داد: شمال غرب استان البرز توسط دولت به شهرداری تحویل داده شده است تا در راستای بیابان زایی اقدام شود و امیدواریم این امر با جدید دنبال شود.

وی ادامه داد: محیط زیست میراث نسل گذشته است و امانتی است که باید به دست نسل آینده برسانیم گفت: هر دستگاه اجرایی و هر فرد در جامعه می تواند در راستای احیای محیط زیست اقدام کند.

این مقام مسؤول در بخش دیگری از سخنان خود به تخریب محیط زیست و افزایش آلودگی هوا توسط نیروگاه منتظر قائم در شهرستان فردیس اشاره کرد و گفت: این مجموعه در دهه 80 توسط مجموعه فرمانداری سوخت را جایگزین تولید دو میلیون لیتر مازاد کرد.

دسته بندی: آخرین اخبار, اسلاید برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد