شهردار منطقه 2 از صدور پروانه شهرسازی برای مجتمع ایستگاهی خط7 مترو با هدف حمایت از توسعه حمل و نقل عمومی و ترغیب شهروندان به استفاده از آن خبر داد.

به گزارش آی سی ان پرس, رسول کشت پور شهردار منطقه 2 با اعلام این خبر گفت: مجموعه ایستگاه های مترو،اراضی و بناهای اطراف ایستگاه ، مجتمع هایی را در شهر پدید می آورند که به آنها مجتمع های ایستگاهی مترو گفته می شود.

وی افزود از جمله اهداف احداث این گونه مجتمع ها استفاده از فضاهای موجود در اطراف ایستگاه ها، اصلاح و بهبود ساختار این فضاها، استفاده از ارزش افزوده و امکانات حاصل از احداث ایستگاه های مترو، ساخت فضاهایی جذاب و پر تحرک و هدایت سرمایه های مردم ،بخش خصوصی و دولت به سمت توسعه خطوط و ایستگاه های مترو می باشد.

رسول کشت پور با بیان اینکه مجتمع های ایستگاهی بر اقتصاد شهری تاثیر گذارند گفت: اقتصاد شهری فقط به مفهوم کسب درآمد برای شهرداری نیست بلکه به مفهوم تاثیراتی است که بر اقتصاد کل شهر دارد و یکی از آنها مجموعه شهرداری است.

شهردار منطقه 2 در ادامه افزود: با توجه به تأثیرات همه جانبه شهری، محیطی، فرهنگی و اقتصادی مجتمع های ایستگاهی بر زندگی مردم و وظیفه ذاتی شهرداری که ارائه خدمات هر چه بهتر به منظور ارتقاء کیفیت زندگی شهری به شهروندان است لزوم نظارت بر رعایت اصول شهرسازی بر ساخت این مجتمع های ایستگاهی ضروری نمود.

کشت پور با اشاره به اینکه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در خصوص ساخت مجتمع های ایستگاهی دستور العمل مدونی دارد افزود: شهرداری منطقه 2 با توجه به این دستورالعمل و به جهت تعیین سطح و سطوح قابل احداث در مجتمع ایستگاهی خط 7 مترو واقع در میدان کتاب اقدام به صدور پروانه در قالب توافق نامه بین این منطقه و مجتمع ایستگاهی مذکور نموده است.

رسول کشت پور با اشاره به اقدام اخیر این منطقه در خصوص اجرای فاز نخست تخلیه سنگ فروشی های محدوده میدان کتاب ، بر حمایت همه جانبه از احداث و راه اندازی خطوط مترو در منطقه 2 تاکید کرد و افزود: حفظ سلامتی و بهداشت محیط زیست شهروندان و ارتقاء کیفیت زندگی شهری از دغدغه ها و اولویت های مدیریت شهری این منطقه است و به منظور ارائه خدمات هرچه بهتر به شهروندان از احداث و راه اندازی خط 7 مترو به طور کامل حمایت خواهیم کرد.

دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد