رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی در رابطه با طرح یک فوریت لایحه تعدیل ضرایب ارزش معاملاتی هر یک از بلوک های شهر تهران گفت: این طرح شهرداری را مکلف می کند محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه و گواهی های ساختمانی بر اساس آخرین دفترچه ارزش معاملاتی املاک باشد.

به گزارش آی سی ان پرس,مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان صحن علنی شورای شهر تهران و در موافقت با طرح یک فوریت شهرداری تهران گفت: در اقدامی که مصوبه “عوارض افزایش ارزش قانونی ناشی از طرح توسعه شهری” را مصوب کردیم با عنایت به تبصره ۳ مصوبه، شهرداری تهران مکلف شده است نسبت به تهیه ضرایب تعدیل ارزش معاملاتی هر یک از بلوک های شهر تهران بر اساس آخرین دفترچه ارزش معاملاتی املاک به منظور واقعی نمودن ماخذ محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه و گواهی های ساختمانی اقدام و جهت تصویب به شورای شهر ارائه نماید.

فراهانی افزود: شورای شهر، شهرداری تهران را مکلف کرد چرا که نمی دانستیم بحث دفترچه ارزش معاملاتی چه موقع بوده و با چه میزان ارائه خواهد شد و همچنین شامل چه مواردی است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اضافه کرد: بنابراین چنین تبصره ای را در آن مصوبه قرار داریم تا شهرداری در خرداد ماه آن را ارائه کند بدین ترتیب قیمت ها واقعی شود.

وی بیان کرد: شهردار تهران در حال حاضر بر اساس تکلیف شورای شهر این لایحه را ارائه کرده است.

فراهانی گفت: این بند را نه تنها هیات تطبیق رد نکرده است بلکه به کرات در نامه های مختلف به این تبصره اشاره شده است و افکار عمومی منتظر است تا بر اساس مصوبه خودمان، لایحه پیشنهادی شهرداری را بررسی کنیم.

گفتنی است طرح یک فوریت شهرداری تهران با ۱۶ رای موافق به تصویب رسید.

دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد