نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از عملکرد سازمان املاک و مستغلات شهرداری گفت: با این عملکرد اصلا منتظر باز پس گیری املاک شهرداری نباشید.

به گزارش آی سی ان پرس, افشین حبیب زاده روز یکشنبه در یکصد و چهل و هشتمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران افزود: سازمان املاک در بازپس‌گیری املاک واگذار شده به اشخاص و مؤسسات مصلحت‌سنجی می‌کند.
وی با اشاره به تأخیر در ارسال گزارش ساماندهی واگذاری املاک به اشخاص و مؤسسات به صحن علنی گفت: به منظور افزایش اعتماد عمومی، سرمایه‌های اجتماعی و نیز شفافیت در فرایند واگذاری حق بهره برداری املاک متعلق به شهرداری تهران که موجب ارتقای نظارت مستقیم و سازمان یافته مردمی بر فرآیند مذکور می‌شود، مصوبه‌ای با عنوان «الزام شهرداری تهران به ساماندهی واگذاری حق بهره برداری املاک، اراضی و اموال غیرمنقول شهرداری به اشخاص حقیقی، حقوقی و مؤسسات عمومی غیردولتی» در تاریخ ۲۳ مهر ماه سال ۹۶ به تصویب رسید.

حبیب زاده ادامه داد: در تبصره دوم مصوبه مذکور شهرداری تهران ملکف به ارائه فهرست تمامی واگذاری‌های مغایر با آن از سال ۱۳۷۸ به انضمام مستندات مربوطه حداکثر طی سه ماه پس از تصویب بوده ولی تاکنون چنین گزارشی به صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران ارائه نشده است.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه این عملکرد سازمان املاک و مستغلات که به شدت مصلحت اندیشی می‌کند در شأن شورای اسلامی شهر تهران و مدیریت شهری نیست، تصریح کرد: حتی در مواردی که موارد واجد حکم قضائی تخلیه است اقدام عملی صورت نمی‌گیرد و بعضاً مأموران شهرداری پس از حضور در ملک مذکور فراخوانده می‌شوند.

حبیب‌زاده از شهردار خواست این موضوع را بررسی و نتیجه آن را به شورای شهر ارائه کند.

اوایل امسال نیز سید محمود میرلوحی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران گفته بود که سه هزار و ۸۰۰ واحد تجاری و مسکونی شهرداری در اختیار غیر است.

دسته بندی: آخرین اخبار, اسلاید برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد