رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان جلسه علنی شورای شهر تهران نسبت به لزوم ارائه به موقع گزارش تخصیص اعتبار و اولویت بندی مصارف به صورت ماهانه از سوی شهرداری تهران واکنش نشان داد.

به گزارش آی سی ان پرس, مجید فراهانی در رابطه با ارائه به موقع گزارش تخصیص اعتبار و اولویت بندی مصارف به صورت ماهانه مطابق با بند الف، تبصره 2 بودجه سال 1398 شهرداری تهران،سازمانها،شرکتها و موسسات وابسته تذکر داد.

وی در این خصوص گفت:  بودجه به عنوان سند مدیریت مالی و عملکردی یکساله مدیریت شهری،مهم ترین ابزار برای تعیین جهت گیری ها،خدمات،اقدامات و فعالیت های شهرداری،سازمانها،شرکتها و موسسات وابسته است که می بایست «جامع»،«واقعی»،«دقیق»،«انعطاف پذیر» و«متعادل» تنظیم و پس از تصویب شورای اسلامی شهر با رعایت الزامات قانونی و با توجه به میزان تحقق درآمدها اجراء گردد.

فراهانی تاکید کرد: بر همین اساس نظارت بر اجرای بودجه و ارائه گزارشات دقیق،شفاف و به موقع از اجرای بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر بر اجرای بودجه می تواند در واقعی نمودن ردیف ها و جداول بودجه و ملموس نمودن دستاوردهای بودجه ریزی برای شهروندان موثر باشد.

فراهانی با بیان بندهای مصوی بودجه ۹۸ شهردارس تهران تصریح کرد: بر اساس بند الف ، تبصره 2 بودجه سال 1398 «شهرداری تهران موظف است؛ جلسات کمیته تخصیص منابع نقد و غیرنقد را حداقل یک بار در هر ماه برگزار و گزارش این جلسات شامل تخصیص اعتبار بر مبنای پیش‌بینی تحقق منابع عمومی و اختصاصی و اولویت‌بندی مصارف را به صورت ماهیانه به شورای اسلامی شهر تهران ارائه نماید.»

عضو شورای شهر تهران افزود: اکنون پس از گذشت پنجاه روز از آغاز سال 1398 هنوز گزارشی درباره برگزاری، تخصیص اعتبار و اولویت بندی مصارف  از سوی شهرداری به شورا تقدیم نشده است.

فراهانی گفت: بر همین اساس در اجرای بند 3 ماده 71 قانون شوراهای اسلامی کشور،درباره «ارائه به موقع گزارش تخصیص اعتبار و اولویت بندی مصارف به صورت ماهانه مطابق با بند الف، تبصره 2 بودجه سال 1398 شهرداری تهران،سازمانها،شرکتها و موسسات وابسته » به شهرداری تهران تذکر می دهم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اظهار کرد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام جناب آقای دکتر حناچی ،شهردار محترم تهران شاهد توجه بیش از پیش به نظارت بر اجرای بودجه شهرداری به عنوان سند مدیریت مالی و عملکردی مدیریت شهر تهران باشیم.

دسته بندی: آخرین اخبار, اسلاید برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد