مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین گفت: باغستان به عنوان یکی از برترین داشته‌های محیط زیستی در استان قزوین مطرح است که امروز شاهد از بین رفتن آن هستیم و باید برای حفظ آن بسیجی همگانی در شهر ایجاد شود.

به گزارش آی سی ان پرس,حسن پسندیدهدر قزوین اظهار داشت: شاید در بازه‌ای از زمان باغستان سنتی هم جزو فضای سبز استان محسوب می‌شد اما امروز نمی‌توان این باغستان را جزو فضای سبز دانست چرا که کاربری خود را در این خصوص از دست داده است.

وی عنوان کرد: باغستان به عنوان یکی از برترین داشته‌های محیط زیستی در استان قزوین مطرح است که امروز شاهد از بین رفتن آن هستیم و باید برای حفظ آن بسیجی همگانی در شهر ایجاد شود.

وی گفت: کاهش آلودگی‌های آب و خاک و تاثیر در تولید اکسیژن از وظایفی است که باغستان در گذشته برای استان قزوین عهده‌دار بوده ‌اما امروز در کنار این نقش‌ها باغستان را به چشم هویت زیست محیطی استان نگاه می‌کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین افزود: باغستان برای مردم قزوین هویت و تاریخ زیست محیطی است و حفظ آن در شادابی شهر نیز تاثیر زیادی خواهد داشت.

پسندیده عنوان کرد: البته نباید انتظار داشت که دستگاهی به تنهایی مسئولیت حفظ باغستان را به دوش بکشد چرا که در تمام دنیا فعالیت‌های این چنینی با عزمی همگانی اجرایی می‌شود و تلاش و فعالیت خود مردم می‌تواند در حفظ باغستان کمک‌کننده باشد.

وی گفت: مسئولان دینی و اخلاقی ما در جامعه فعالیت و تلاش برای حفظ داشته‌ها و نعمت‌های الهی است که قطعا باغستان برای قزوین همین موهبت ذکر شده خواهد بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین با اشاره به نقش حضور اجتماعی مردم در حفظ باغستان بیان کرد: در مرحله نخست باید قبل از این که از مردم انتظار مشارکت داشته باشیم آموزش‌های لازم را ارائه کنیم چرا که مردم ایران همیشه در مواردی که به حضورشان نیاز بوده دریغ نکرده‌اند و مطمئن هستیم با آگاهی بخشی در این زمینه می توان شاهد حضور پررنگ مردم و تلاش برای حفظ باغستان از سوی آنان باشیم.

دسته بندی: آخرین اخبار, محیط زیست برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد