تجهیز خودروی CBRN در ۵ شهر آغاز شد

به گزارش آی سی ان پرس,با توجه به توافقنامه فی مابین سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و سازمان پدافند غیر عامل کشور مقرر شده است که آتش‌نشانی‌های ۴۰ شهر بزرگ کشور به تجهیزات CBRN تجهیزات مقابله با بحران‌های شیمیایی، بیولوژیک و پرتویی مجهز شوند.

در این راستا اولین نمونه این خود رو در اسفند ماه سال گذشته توسط شرکت پیمانکار آماده و با حضور معاون امور شهری و تهران سازمان پدافند غیرعامل کشور و مسئولان شهری شهر مشهد رونمایی و تحویل سازمان آتش‌نشانی شهرداری مشهد شد.

مهندس کریمی معاون امور شهری و تهران سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: با توجه به زمان بر بودن کابینت بندی خودرو‌ها و تحویل تجهیزات به شهرداری‌ها مقرر شده است تا شرکت پیمانکار این پروژه ملی کلیه تجهیزات را جهت تحویل موقت و تسریع در روند تجهیز این ۴۰ خودرو آتشنشانی به تجهیزات CBRN، تحویل سازمان پدافند غیرعامل و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نماید.

وی همچنین خاطر نشان کرد: تجهیزات تولید شده توسط پیمانکار پروژه توسط کارشناسان هر دو سازمان از لحاظ کیفی، ایمنی و کارایی مورد سنجه و تایید قرار گرفته است.

تجهیز خودرو‌های آتشنشانی CBRN شهر‌های بوشهر، بیرجند، بجنورد، سبزوار و نیشابور آغاز شده است و دیگر شهر‌ها نیز با واریز سهم مشارک خود می‌توانند حواله تحویل را از سازمان شهرداری‌ها دریافت کنند.ارسال دیدگاه