معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: سال گذشته ۴٫۵ تن کاغذ صرف صدور قبض برق زنجانی‌ها شد.

به گزارش آی سی ان پرس, منطقه زنجان، اظهار کرد: بر اساس آنچه که اعلام شده  با حذف قبض‌های کاغذی (آب، برق، گاز و تلفن) در کشور بیش از ۱۴۰۰میلیارد تومان هزینه صدور قبض کاغذی کشور صرفه‌جویی می‌شود و این هزینه بسیار زیاد می‌تواند در مسیرهای دیگری سرمایه‌گذاری شده و از هدر رفتن سرمایه کشور جلوگیری کند .

 

این مسئول ادامه داد: افزون‌بر بار مالی، صدور قبض‌های کاغذی صدمه جبران‌ناپذیری به طبیعت وارد می‌کند؛ چراکه برای تولید هر تن کاغذ به صورت متوسط  ۲۵ اصله درخت و بیش از ۱۶هزار گالن آب باید از بین برود، این آمار در مدت طولانی فاجعه‌ای بزرگ و آسیب اقتصادی بالایی است.

 

وی افزود: این شرکت ۴۴۵ هزار و ۶۷۴ مشترک (تاپایان سال۹۷) دارد و سال پیش ۲میلیون و ۶۶۷هزار و ۳۴۴ قبض برق در این استان صادر شده است و برای صدور این تعداد قبض سالانه حدود ۴٫۵ تن کاغذ مصرف می‌شود .

 

نثار با بیان اینکه با حذف قبض‌های کاغذی از هدر رفتن کاغذ و از بین رفتن درختان و منابع آب کشور پیشگیری می‌شود، تصریح کرد : کاهش هزینه‌های صدور و تحویل قبض، افزایش سرعت اطلاع‌رسانی، رفع مشکلات ناشی از مفقودی قبض‌ها و سایر مشکلاتی که برای مشترکین پیش‌ می‌آمد از دستاوردهای حذف قبض‌های کاغذی است.

 

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، یادآور شد: مشترکان برق استان زنجان می‌توانند برای دریافت قبض برق به صورت پیامکی شماره هفت رقمی رمز رایانه موجود در قبض برق خود را با تلفن همراه خود به شماره ۵۰۰۰۴۹۲۷ ارسال کرده و مبلغ کارکرد ماهیانه برق خود را دریافت کنند.

 

وی با اشاره به طراحی و انتشار نرم‌افزار سامانه برق زنجان(سبز) توسط شرکت توزیع نیروی برق استان، خاطرنشان کرد: این اپلیکیشن سال پیش برای تلفن همراه طراحی شد و خدماتی مانند درخواست انشعاب، اصلاح اطلاعات، درخواست اصلاح نام، اصلاح سرویس و تعرفه، جمع‌آوری و نصب انشعاب، واریز صورتحساب و سایر خدمات غیرحضوری در این نرم‌افزار پیش‌بینی و طراحی شد و امسال نیز با ارتقای نرم‌افزار، افزون بر آن خدمات، برنامه‌های خاموشی با برنامه، شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان نیز در این نرم‌افزار گنجانده شده و مشترکان هر منطقه می‌توانند با روش‌های مختلف برنامه‌های خاموشی استان زنجان را دریافت کنند.

دسته بندی: آخرین اخبار, محیط زیست برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد