کارشناس سیاسی مقاومت را عامل پیروزی پیامبر گرامی اسلام در برابر کفار دانست و گفت: اسلام به‌راحتی با مقاومت در طول کم‌تر از یک قرن فراگیر می‌شود و جلوتر هم که بیاییم، می‌بینیم که امام (ره) در جریان انقلاب اسلامی فرهنگ مقاومت را نهادینه کرد و همین امر به کشورهای اسلامی و کشورهای تحت ظلم استکبار به‌عنوان الگو، درس و سرمشق ارائه گردید.

به گزارش آی سی ان پرس,میزگرد «منطق مقاومت از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی» با حضور کارشناسان سیاسی در دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب برگزار شد.

کارشناس سیاسی:

دولت در برابر اشتباه خودش مقاومت می کند نه در برابر دشمنناو هواپیمابر آمریکایی در اسارت منطق مقاومت

حجت‌الله شایان کارشناس مسائل سیاسی در این میزگرد گفت: قرآن که درس و سرمشق ما در زندگی است در آیه ۵۴ سوره مائده می‌فرماید «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللّهُ بِقَوْم یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبُّونَهُ أَذِلَّة عَلَى الْمُؤْمِنینَ أَعِزَّة عَلَى الْکافِرینَ یُجاهِدُونَ فی سَبیلِ اللّهِ وَ لا یَخافُونَ لَوْمَةَ لائِم ذلِکَ فَضْلُ اللّهِ یُؤْتیهِ مَنْ یَشاءُ وَ اللّهُ واسِعٌ عَلیمٌ» در این آیه تأکید بر این است که اگر مقاومت و ایستادگی نکردید امت دیگری را می‌آوریم، امتی که ۶ ویژگی دارند خدا را دوست دارند و خدا هم این‌ها را دوست دارد. با مؤمنان دوست هستند و با کفار هم به‌شدت مقابله و در راه خدا جهاد می‌کنند و از هیچ گردن‌کلفتی هم نمی‌ترسند. از سرزنش هیچ‌کسی هم عقب‌نشینی نمی‌کنند و حتی اگر تهدید هم شوند برنمی‌گردند و مقاومت می‌کنند.

حکایات قرآن سرمشقی برای منطق مقاومت

شایان ضمن اشاره به اینکه در جای‌جای قرآن کریم بر بحث مقاومت تأکید شده است اظهار کرد: مثال دیگرش حرکت طالوت و جالوت است. ۳۱۳ نفر جوان، پای کار ایستاده اند و مقاومت می کنند و بر عده ی کثیری پیروز می شوند و می توانند جالوت را هم از بین ببرند.  

وی افزود: در جنگ بدر مقاومت شد و عده کمی با اسلحه های کم بر کفاری که تعدادشان سه برابر مسلمانان بود پیروز شدند اما در احد عده ای مأمور به مقاومت در تنگه شدند اما مقاومت نکردند و به دنبال غنائم آمدند و شکست خوردند. پس در جریان اسلام هر کجا که مقاومت نکردیم شکست خوردیم.

این کارشناس سیاسی، مطرح شدن بحث منطق مقاومت از سوی مقام معظم رهبری را یکی از الزامات و ضروریات امروز جامعه دانست و بیان کرد: دفاع مقدس بر اساس مقاومت پیش رفت. با توجه به اینکه نمی شود یک ملتی در مقابل همه قدرت‌ها بایستند و سربلند و پیروز از آن جنگ خارج شوند اما این امر مستلزم یک مقاومت جانانه‌ای بود که در دفاع مقدس محقق شد.

وی عقب‌نشینی آمریکایی‌ها از مواضع جنگ طلبانه شأن طی هفته های گذشته در خلیج فارس را نتیجه مقاومت و اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و ادامه داد: در چهل سال انقلاب نشان دادیم با مقاومت می شود به خواسته ها رسید. امروز با مقاومت است که ناوهای آمریکا تلاش می کنند فاصله ۶۰۰ کیلومتری را با ناوهای ما داشته باشند، در صورتی که در دفاع مقدس ناوچه های ما را از فاصله ۱۶۰کیلومتری زدند. امروز می بینیم که آمریکا مجبور است ناو هواپیما برش را ۶۰۰ کیلومتر از سرزمین ما دور نگه دارد و این با مقاومت به دست آمده است.

گسترش منطق مقاومت تا مرز های آمریکا

شایان به گسترش فرامرزی تفکر مقاومت پرداخت و اظهار کرد: کشوری مانند ونزوئلا در کنار مرزهای آمریکا با مقاومت می ایستد و علی رغم اینکه همه ی کشور های اطراف ونزوئلا هم در این زمینه کمک کردند که این مقاومت را بشکنند اما چون این مقاومت ونزوئلا به نوعی وصل به جریان مقاومت جمهوری اسلامی بود، پیروز شدند.

وی ضمن بیان اینکه ملت و کشوری اگر تصمیم به مقاومت بگیرد پیروز است تصریح کرد: یک جریان و مجموعه کوچکی از مقاومت در غزه تصمیم به مقاومت در برابر تمام زورگویی ها گرفتند، می بینیم که در برابر رژیم صهیونیستی پیروز شدنداگر قبلاً موفقیت ۵۱ روز طول می‌کشید این بار ۴۸ ساعته به پیروزی می‌رسند.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: درحرکت اخیر دشمن، ترامپ روز اول نیروی نظامی آورد، ناو فرستاد، کارکنان غیرضروری‌اش را از سفارتش و شرکت‌های نفتی در عراق خارج کرد و برنامه‌ای داشت اما جمهوری اسلامی نه‌تنها عجز و ناله نکرد بلکه مقاومت کرد. در دریا و خشکی موشک‌ها روی قایق‌ها رفتند و موشک‌های بالستیک در جای‌جای کشور آماده شدند. وقتی دشمن این مقاومت را دید ترامپ گفت ما قصد حمله نداریم و می‌خواهیم ایران پای میز مذاکره بنشیند و جنگ ما جنگ اقتصادی است.

وی به طرح منطق مقاومت در جنگ اقتصادی اشاره کرد و افزود: در همین جنگ اقتصادی هم اگر مقاومت داشته باشیم قطعاً پیروز می‌شویم. منتهی اشکالاتی در جامعه ما وجود دارد. به‌عنوان‌مثال می‌گوییم در جنگ بسیار شدید اقتصادی هستیم اما مصرفمان نسبت به قبل تغییری نداردمثلاً آیا مصرف سوختمان کم‌تر شد؟ هنوز در بحث اقتصاد آرایش جنگی نگرفتیمواقعاً هم نگرفتیم. دولت ما اگر آرایش جنگی بگیرد، صداوسیما، احزاب و جریان‌ها اگر آرایش جنگی بگیرند قطعاً ملت در این جنگ هم پیروز خواهند شد.

شایان بیان کرد: مقام معظم رهبری سال گذشته بود که فرمان آتش به اختیار را مطرح کردند و بعدازآن تکمله ای بر این فرمان زدند که آتش به اختیار تمیزمی‌توانیم از این فرمان آتش به اختیار برداشت مقاومت کنیم. وقتی حکایت اصحاب کهف را در قرآن که می‌خوانیم می‌بینیم که تعدادی جوان از وضعیت فرهنگی جامعه به تنگ آمدند و به غار پناه می‌برند. اگر بخواهیم از اصحاب کهف درس مقاومت بگیریم و یک کهف حصینی ایجاد کنیم، باید مسجد ما در تقابل با تهاجم فرهنگی نقش ایفا کند یعنی جوان‌های آن روز اگر در غار مسکن گزیدند جوان امروز باید به صورت آتش به اختیار برای تقابل با تهاجم فرهنگی دشمن بتواند کهف حصینی ایجاد کند و بتواند پیروز شود چون ما بر اساس فرهنگ قرآنی، فرهنگ مقاومت و براساس قرآن می خواهیم حرکت کنیم.

وی ضمن تاکید بر اینکه باید در عرصه های مختلف دولت مردان و مجلس در حوزه منطق مقاومت که مقام معظم رهبری مطرح کردند به میدان بیایند و نمی شود عده ای بر خلاف رهبری که می گویند جنگ و مذاکره نمی شود از مذاکره و معامله بگویند اضافه کرد: مجلس است که باید قوانینی براساس فرهنگ مقاومت تصویب کند. دولت است که باید لوایحی را آمده و به مجلس بفرستد. اگر دولت و مجلس به این صحنه وارد نشوند. اگر دولت لایحه ای در راستای مقاومت به مجلس ارسال نکند و طرحی از درون مجلس برای مقاومت نجوشد معلوم است که اینها حرف رهبری را نگرفتند و براساس همان منش و دیدگاهی که یک سری دارند می خواهند به سمت و سوی مذاکره و معامله با دشمن حرکت کنند. امروز نسخه شفا بخشی که مقام معظم رهبری برای کشور و ملتهای آزاده جهان بستند بحث مقاومت در همه عرصه ها و در همه مجموعه هایی است که به نظام جمهوری اسلامی مرتبط هستند.

این کارشناس سیاسی پیشرفت های حوزه علمی و هسته ای را برآمده از مقاومت دانشمندان انقلابی برشمرد و تشریح کرد: کشور ما نشان داده است با مقاومت به هر چیزی دست پیدا می کند. زمانی که ما را تحریم کردند امام فرمودند ما فرزندان رمضانیم یعنی اینکه ما استراتژی داریم، مقاومت می کنیم و آن چه را که می خواهیم به آن می رسیم. در این مقطع هم به نظر می‌رسد که مقام معظم رهبری استراتژی‌ای را به‌عنوان مقاومت مطرح کردند که مسئولین ما به‌خصوص مسئولین اجرایی و تقنینی باید حرف مقام معظم رهبری را توجه کنند و جامع عمل بپوشانند.

نسخه اسلام رحمانی، نسخه مقابله با مقاومت است

وی ضمن بیان اینکه جریان لیبرال در تلاش است که مقاومت را از مردم بگیرد عنوان کرد: برخی از افراد این جریانات بحث هایی را در این حوزه مطرح می کنند و می گویند که اگر دوگانه حق و باطل و مقاومت را از مردم بگیریم پیروز هستیم. باید گفت نسخه اسلام رحمانی که از سال ۹۲ در کشور ما در حال پیاده شدن است نیز نسخه مقابله با مقاومت است. این مقابله با مقاومت است که می گوید آب خوردن هم به واسطه لغو تحریم ها می آید. تحریم ها باید لغو شود تا مشکل ریزگرد ها حل شود. تحریم ها باید لغو شود تا مشکل بانکها حل شود. این نسخه ی مقابل مقاومت است که این جریان تلاش می کند که مقاومت را از این جامعه بگیرد.

شایان ادامه داد: اینکه رهبری در این مقطع زمانی تاکیدی فراوان بر بحث مقاومت بر اساس همان سیره امام دارند، مشخص است که جریانی در کشور ما تلاش می کند که این روحیه مقاومت و ایثار و ایستادگی را از مردم بگیرد و آنچیزی که کشتی‌بان انقلاب در این مقطع تشخیص دادند این است که ملت باید مقاومت کنند.

وی به مباحث پیرامون برجام پرداخت و اظهار کرد: اگر قصه جنگ صفین را خوب نگاه کنیم به‌خصوص در انتهای آن‌که قرآن‌ها بر سرنیزه رفت و مقاومت درون لشکر امیرالمؤمنین را شکستند، بعد از آن می بینیم که آتش بسی صورت می گیرد. بعد از آتش بس بحث مذاکره مطرح می شود و برای مذاکره نماینده ای انتخاب. امیرالمؤمنین(ع) با آتش بس و مذاکره مخالف بودند و حتی در حین مذاکره هم نامه ای به ابوموسی اشعری می نویسند که  ملعون است کسی اگر از تجربه استفاده نکند. چون تجربه می گفت شما هر صلحی با معاویه بکنید و هر قراردادی با معاویه ببندید معاویه به آن عمل نمی کند. ابوموسی ملعون کسی که این تجربه را دارد اما از آن استفاده نمی کندبعد از یک سال مذاکره نتیجه مشخص است.

دولت در برابر اشتباه خودش مقاومت می کند نه در برابر دشمن

این کارشناس سیاسی ادامه داد: امروز هم دولت ما تعهد دادند که با مذاکره  مشکلات را حل می‌کنیم. و نتیجه عملکردش برجام شد. آقای ظریف می‌گوید عایدات ما از برجام هیچ، عراقچی می گوید عایدات ما از برجام هیچ، رئیس قبلی بانک مرکزی می گوید عایدات ما از برجام هیچ، وقتی که هیچ است باید چه بگویند! در زمان امیرالمؤمنین(ع) وقتی دیدند کلاه سرشان رفته است عده‌ای آمدند و گفتند یا علی ما اشتباه کردیم و شما هم که این اشتباه را پذیرفتی شما هم بیا توبه کن. الآن جریان داخل کشور هم به دنبال همین مسئله هستند. در حال حاضر این افراد حتی حاضر نیستند بگویند ما اشتباه کردیم. نمی‌خواهند از مردم عذرخواهی کنند و نمی‌خواهند بگویند که ما تعهدی دادیم و نتوانستیم به تعهدمان عمل کنیم. این‌ها همچنان به دنبال این هستند که بازهم اگر شد یک مذاکره‌ای صورت بگیرد یک‌چیزی آمریکا در این برجام به ما بدهد که بگویند که ما گفتیم که برجام آفتاب تابان است گفتیم برجام را خدا آورده است.

وی افزود: مشکل این است که این‌ها بازهم مذاکره را از طرق مختلف دنبال می‌کنند . مقاومت دولت ما مقاومت در برابر اشتباه خودشان است. مقاومتی در دفاع از برجامی که واقعیتی نداشته و دروغ محض بوده است و همچنان می‌خواهند حمایت بکنند و در برابر این اشتباهشان در حال مقاومت هستند.

اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی مغازه‌های دو نبشه سیاسی

شایان با اشاره به اینکه دشمن در تلاش است تا مقاومت ما را از درون بشکند و شاید در یک بخش‌هایی موفقیت‌هایی را هم به دست آورده باشد اظهار کرد: نسخه شفابخشی که رهبری در این مقطع از زمان مطرح کردند شکل‌گیری دولت انقلابی است. همه‌کسانی که دلشان برای این انقلاب می‌سوزد به این نتیجه رسیدند که جریان‌های حزبی ما، اصولگرا و اصلاح‌طلب، بیشتر به مغازه‌های دونبش شبیه هستند تا یک جریانی که به دنبال حاکمیت تفکر انقلابی باشد. جامعه کاملاً از این احزاب ناامید است و به خاطر خوی اشرافی گری ای که دچار شدند و به خاطر دگردیسی که در تفکر انقلابی‌شان به وجود آمده است این‌ها هیچ حرکتی برای حاکمیت تفکر انقلابی در جامعه نخواهند داشت.

وی بیان کرد: موتور محرکه را جوانان به وجود می‌آورند و حرکت می‌کنند. تلاش دشمن این است که جوانان ما را در عصر انفجار اطلاعات به‌واسطه استعمار فرا نو از این حرکت جدا کنند. پس دشمن تلاش می‌کند بخشی از جامعه جوان را در راستای اهداف خودش داشته باشد تا در راستای مقاومت و جریان انقلابی قرار نگیرند.

تشکیل دولت انقلابی جوان محور، راه نجات کشور از جریانات سازش‌کار

این کارشناس سیاسی راه نجات از دست جریانات ضد مقاومت را تشکیل دولت انقلابی به‌واسطه جوانان دانست و تصریح کرد: باید در گام دوم انقلاب به این برسیماگر می‌خواهیم به قله نهایی که ظهور امام زمان (عج) است برسیم باید جوانان را محور قرار دهیم. این جوانان، امروز در یمن، عراق، سوریه و لبنان و افغانستان می جنگند.

وی لازمه تشکیل دولت انقلابی را تشکیل مجلس انقلابی دانست و خاطر نشان کرد: اگر می خواهیم  مجلس را از نفوذی ها و تفاله های غرب زده خالی کنیم باید جوانها پای کار باشند. باید در انتخابات بهترین گزینه ها را به عنوان کاندیدا بیاورند و مطرح کنند و مطمئناً با جوانانی که به اشرافی گری و تفکر لیبرالی دچار نشده باشند و وام‌دار چپ و راست نباشند و سفت و محکم به مبانی انقلاب و دین و امام و رهبری  معتقد باشند، می‌شود به نتیجه رسید.

کارشناس و فعال سیاسی:

برجام سایه جنگ آورد، منطق مقاومت آن را دور کرد/ منطق مقاومت منطق اتکا به خدا

ابوالفضل فخرالاسلام کارشناس و فعال سیاسی، در این میزگرد گفت: فرهنگ مقاومت یک فرهنگ دینی و الهی و یک دستور است که به همه انبیا الهی داده شده است. یعنی از زمان نوح نبی دستور به مقاومت بوده و طی صدها سال مقاومت در مقابل دشمنان و مشرکان تا حضرت موسی در برابر فرعون، حضرت ابراهیم در مقابل نمرود و نمرودیان و همین‌طور این سیل طی شده است تا زمان اسلام.

فخر الاسلام افزود: اسلام دین مقاومت است و آیات قرآن صراحتاً به این مسئله می‌پردازند و در نمونه‌ای آمده است «فَاستَقِم كَما أُمِرتَ» در آنچه به تو امر شده استقامت کن. برخلاف اینکه برخی تصور می‌کنند که وقتی انسان در یک نقطه‌ضعف قرار می‌گیرد باید مقاومت کند، این‌طور نیست، مقاومت از قوام می‌آید، قوام یعنی محکم، مقاومت باعث می‌شود که انسان در برابر دشمن قوی شود.

ارائه منطق مقاومت به جهان اسلام توسط امام(ره)

وی، مقاومت را عامل پیروزی پیامبر گرامی اسلام در برابر کفار دانست و عنوان کرد: اسلام به‌راحتی با مقاومت در طول کم‌تر از یک قرن فراگیر می‌شود و جلوتر هم که بیاییم، می‌بینیم که امام (ره) در جریان انقلاب اسلامی فرهنگ مقاومت را نهادینه کرد و همین امر به کشورهای اسلامی و کشورهای تحت ظلم استکبار به‌عنوان الگو، درس و سرمشق ارائه گردید.

این کارشناس سیاسی تحولات چهل سال اخیر در ایران و دنیای اسلام را نتیجه منطق مقاومت برشمرد و تصریح کرد: امام(ره) منطق مقاومت را روی دست گرفت و به همه جهانیان اعلام کرد که اگر ما به فرهنگ مقاومت قرآن عمل کنیم به‌طورقطع در برابر استکبار پیروز می‌شویم.

منطق مقاومت منطق اتکا به خدا

وی ادامه داد: باید دانست که این منطق مقاومت از یک فرهنگ به دست می‌آید و این فرهنگ، فرهنگ توکل بر خداوند است. اگر انسان بر خداوند توکل پیدا کند مقاوم می‌شود و وقتی مقاوم شد دیگر از کسی نمی‌ترسد، برای او افقی که خداوند ترسیم کرده است «إِحدَى الحُسنَيَينِ» است و چون می خواهد به این برسد دیگر ملاک نیست که دشمن استکبار باشد، یک کشور کوچک تر باشد و یا همه با هم متحد باشند.

فخر الاسلام تشریح کرد: اگر مردم براساس منطق مقاومت بایستند نتیجه می گیریم. ما با منطق مقاومت توانستیم ۸ سال دفاع مقدس را با پیروزی پشت سر بگذاریم. با منطق مقاومت در حوزه اقتصادی چهل سال است که تحت شدید ترین تحریم ها قرار گرفتیم ولی همین فرهنگ مقاومت بود که با اتکای به این فرهنگ توانستیم علاوه بر اینکه در مقابل دشمن سر خم نکنیم بلکه قوام بیشتر بگیریم و به قدرتی در برابر دنیا تبدیل شویم.

وی با اشاره به اینکه آمریکا جرات نمی کند به ما نزدیک شود اظهار کرد: در اقدامات اخیر آمریکا، تبلیغات رسانه ای نوچه‌های سیاسیون و افرادی که به جای خدا، متکی به کدخدا هستند، بود که مردم را نگران می‌کرد و الا انسانی که متکی به خدا باشد با اعتماد به خدا و فرهنگ مقاومت و منطق مقاومت اصلاً امکان ندارد که در مقابل آمریکا کوتاه بیاید.

این فعال سیاسی ضمن اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب به منطق مقاومت در مراسم ارتحال امام (ره) گفت: این تأکید به این دلیل است که از این منطق نتیجه گرفتیم و اگر این منطق را ادامه بدهیم نتیجه خواهیم گرفت. همچنان که برخی از افراد که تا به حال به این مقوله اعتقاد نداشتند، پشت تریبون‌ها می‌گویند که راهی جز مقاومت نداریم. اگر این مسیر به خوبی طی می شد و یا در آینده طی شود ان‌شاءالله به پیروزی های بزرگی خواهیم رسید.

مقاومت لازمه پیشرفت

وی به بیان مصادیقی از نتیجه مقاومت در کشور و منطقه پرداخت و اظهار کرد: در سطح ایران ما اگر در زمان جنگ چیزی برای مقابله به مثل نداشتیم در حال حاضر جزء چند کشور معدود صاحب فناوری موشکی و مخصوصاً موشک‌های بالستیک نقطه زن هستیم که یک قدرت بی‌بدیل در منطقه است.

فخرالاسلام ضمن بیان اینکه با مقاومت بود که توانستیم در تولید برخی مواد غذایی خودکفا شویم تصریح کرد: در حوزه نانو جزء ۵ کشور دنیا شدیم. در حوزه دارو که می توانست با تحریم های انجام شده برای ما تهدید آفرین باشد در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد داروها را خودمان تولید می کنیم. در حوزه مسائل هسته ای به یک قدرت تبدیل شدیم و علی رغم اینکه بسیار سیاست های محدود کننده ای را بر ما تحمیل کردند ولی با این حال این توانایی بالقوه در هر مرحله ای می تواند تبدیل به بالفعل شود و نتایجش برای دنیا مشخص است.

وی ادامه داد: در حوزه پتروشیمی و حوزه نفت موفقیت های زیادی را به دست آوردیم و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر در روز بنزین تولید می کنیم. پالایشگاه ستاره خلیج فارس ۳۷ میلیون لیتر در روز بنزین تولید می کند و این موفقیت، نتیجه مقاومت است.

این کارشناس سیاسی به دستاوردهای منطقه ای پرداخت و بیان کرد: در حوزه منطقه هم فرهنگ مقاومت به سمت عراق و سوریه و لبنان رفت حتی بیداری اسلامی نتیجه ای برآمده از فرهنگ مقاومتی بود که امام آن را به صورت عملی در ایران ایجاد کرده بود.

وی افزود: چه طور می شود مردمی که در یک محدوده و باریکه قرار گرفته اند و هیچ امکانات زندگی و توان نظامی ندارند اما در مقابل رژیمی تا دندان مسلح که بیش از ۴۰۰ کلاهک هسته ای و انواع سلاح های پیشرفته را دارد مقاومت می کنند. سوریه ای که در سال ۹۰ مورد تهاجم ابر قدرتها و داعش قرار گرفت اگر تز مقاومتی که رهبری به بشار اسد دادند را عمل نکرده بودند به اینجا نیم رسید و براساس پیش بینی ها بشار اسد سه ماه هم دوام نمی آورد ولی در حال حاضر بر داعش پیروز شد و به عنوان یک رئیس جمهور مقتدر مطرح است.

فخرالاسلام عنوان کرد: حزب الله لبنان گروه شبه نظامی کوچکی است که ایجاد شد تا با تهاجمات رژیم صهیونیستی مقابله کند و مصداق های بارز پیروزی اش در جنگ های ۲۲ روزه و ۳۳ روزه مشهود است و رژیم صهیونیستی را به سمت نابودی می کشاند. امروز حزب الله است که  مبارز می طلبد. رژیم صهیونیستی در لاک دفاعی فرو رفته است و علی رغم امکاناتی که از آن سخن به میان می آورند می بینیم با یک رگبار موشکی نیروهای فلسطینی گنبد آهنینشان قادر به پاسخ گویی نیست و اینها همه نتیجه مقاومت است.

وی گذری هم بر نتایج سازش در منطقه و دنیای اسلام داشت و گفت: هر جا عربستان با بیگانه کنار آمد و براساس اسلام مقاومت نکرد، این طور می شود که میلیاردها دلار از بودجه مردم را می برند برای آمریکا و در نهایت رئیس جمهور آمریکا از آنها با عنوان گاو شیر ده تعبیر می کند و تحقیر می شوند. امارات را هم اگر در نظر بگیرید همین است. لیبی نیز از هسته ای خود کوتاه آمد و فناوری را تحویل داد آخرش چه شد؟ هر جا مقاومت بوده آنجا نتیجه گرفتیم و هر جا سازش بوده شکست خوردیم. همیشه هزینه سازش و تسلیم بیشتر از مقاومت و پایداری است و این را باید همه بفهمند.

این فعال سیاسی اظهار کرد: در قضایای اخیر برخی افراد ساده لوح نگرانی ایجاد می کردند که چاره جز کنار آمدن با رژیم صهیونیستی نداریم و باید با آمریکا مذاکره کنیم ولی وقتی دشمن مقاومت جمهوری اسلامی را دید پرچم تسلیم را بلند کرد و همان ایام بالفور وزیر خارجه عمان را ایران فرستاد، به سراغ نخست وزیر عراق رفت و الان هم به دنبال نخست وزیر ژاپن رفته اند تا به ایران بگویند که ما اهل جنگ نیستیم. اگر مقاومت کنیم ان شاءالله کشور به سمت‌وسوی پیروزی خواهد رفت.

فخرالاسلام با بیان اینکه مسئولین فعلی کشور و مدافع برجام از تفکر انقلابی فاصله گرفته اند، گفت: مشکل همین مسئله است، متأسفانه برخی مسئولین از روحیه انقلابی خود فاصله گرفته و به محافظه‌کاری و مدارا کردن با دشمن معتقد هستند.

فاصله گرفتن مسئولین از فرهنگ مقاومت تفکر آنان را تغییر داده است

وی افزود: این افراد از فرهنگ مقاومت فاصله گرفته‌اند و نتیجه این شده است که فکر می‌کنند اگر در مقابل دشمن مقاومت نکرده و با او کنار می‌آمدیم شاید نتایج بهتری بدست می آوردیم در صورتی که تجربه نشان می دهد هر کسی با دشمن کنار آمده وضعش بهتر نشده است.

فخرالاسلام، غفلت و ساده‌لوحی را از دیگر خصوصیات اشتباه برخی مسئولین داخلی عنوان کرد و گفت: دشمن با برنامه‌های بزک‌کرده و طرح‌های فریبنده پیش می‌رود و این صفت شیطان است. همین‌جا معلوم می‌شود وقتی امام خمینی(ره) آمریکا را شیطان بزرگ نامیدند به این علت بود که آمریکا دقیقاً اسلوب شیطان را عمل می‌کند، برای مثال رئیس‌جمهور این کشور در روز عید نوروز به زبان فارسی تبریک می‌گوید ولی از آن‌طرف یک ماه بعد می‌گوید مردم ایران تروریست هستند.

برجام سایه جنگ آورد، منطق مقاومت آن را دور کرد

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: مسئولین خوش‌بین به برجام قطعاً نسبت به عواقب کار خود غافل هستند و بعضاً فکر می‌کنند برجام کشور را از جنگ نجات داده است در صورتی که برجام سایه جنگ را بر سر کشور آورد ولی با لطف خداوند و مقاومت نیروهای انقلابی، دشمن مجبور به عقب‌نشینی شد.

وی تصریح کرد: ایران از ابتدا هم ذیل فصل ۷ ماده ۴۲ سازمان ملل نبوده است ولی به دروغ این مسئله در ذهن مردم ایجاد شد و هنوز هم متأسفانه بر اثر تصور غلطی که از ابرقدرتی آمریکا در ذهن سیاست‌مداران ما ازجمله ظریف و روحانی وجود دارد، آن‌ها را نسبت به هیمنه دشمن سست کرده است به‌طوری‌که ظریف در دانشگاه تهران و پشت تریبون می‌گوید ایران در مقابل آمریکا ده دقیقه هم نمی تواند دوام بیاورد.

نرمالیزه کردن ایران هدف اصلی پروژه نفوذ

فخر الاسلام، به نفوذ غرب در تیم مدیریتی کشور اشاره کرد و گفت: همین نفوذی که در دستگاه های تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور ایجاد شده سمت و سو را به سمت مذاکره و کنار آمدن با دشمن برده است و هدف از تمامی این کار ها نرمالیزه کردن جمهوری اسلامی ایران است تا مانند بسیاری از کشورهای اطراف تبدیل به کشوری بی ضرر و بی خاصیت شود و کاری به کار استکبار جهانی نداشته باشد.

تشکیل نظام انقلابی بر پایه مقاومت

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب، اظهار کرد: در این بیانیه مقام معظم رهبری به نکته ای مهم یعنی تشکیل نظام انقلابی اشاره کرده اند. یکی از دغدغه های ایشان این بود که ممکن است روزی فرا برسد که جمهوری اسلامی با انقلاب اسلامی به مشکل بربخورد و در این بیانیه تاکیدی بر نظام انقلابی دارند.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: اما برخی با شبهه افکنی نمی گذارند این بیانیه برای مردم تبیین و عملیاتی شود. مقام معظم رهبری گام های عملی خود را برداشته اند تا جایی که بسیاری از مسئولین را از افراد جوان و انقلابی قرار داده اند که می توان به فرمانده ستاد نیروهای مسلح، مسئول قوه قضائیه، ائمه جمعه و … اشاره کرد که این انتصابات جدید حرکت به سمت تحول انقلابی را نشان می دهد.

فخرالاسلام گفت: اگر می خواهیم کشور را از نامحرمان و نا اهلان نجات دهیم باید با تشکیل مجلسی انقلابی راه را برای تشکیل دولتی انقلابی فراهم کنیم تا مردم نیز به رئیس جمهوری انقلابی رأی دهند.

وی، این تغییرات را زمینه‌سازی برای تحقق پیش‌بینی مقام معظم رهبری نسبت به تشکیل نظام انقلابی دانست و خاطرنشان کرد: اگر در جامعه یک مقدار افراد انقلابی شور و هیجان از خود نشان دهند، می‌توان پست‌های مهم کشور را از افراد نفوذی خالی کرد و با روی کار آوردن افراد شجاع، متدین، معتقد به مبانی اسلام و ولایت، حامی نظام و انقلاب، نسبت به تشکیل نظام انقلابی اقدام کرد.

دسته بندی: آخرین اخبار, جهان اسلام برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد