مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان با بیان اینکه ۱۰۴ هکتار از وسعت این منطقه را بافت فرسوده تشکیل می دهد، گفت: تنها ۱۷ درصد زمین‌های موجود در این منطقه را می‌توان برای درآمدزایی به حساب آورد.

به گزارش آی سی ان پرس, محمد کیهانی صبح امروز_سه شنبه ۲۱ خرداد_ در سی و یکمین نشست «سه شنبه‌ها با رسانه، پاسخگویی در مسیر امید» اظهار کرد: منطقه دو تنها منطقه سه تکه شهرداری اصفهان است و همین موضوع مشکلات خاصی برای آن ایجاد کرده است.

وی با اشاره به مساحت منطقه دو افزود: از مجموع دو هزار و ۱۴۵ هکتار مساحت منطقه، ۵۲درصد خارج از محدوده و ۴۸درصد باقیمانده محدوده قانونی است و البته یک سوم ۴۸درصد زمین‌های کشاورزی است.

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان با بیان اینکه ۱۰۴ هکتار از وسعت این منطقه را بافت فرسوده تشکیل می دهد، تصریح کرد: تنها ۱۷ درصد زمین‌های موجود در این منطقه را می‌توان برای درآمدزایی به حساب آورد.

وی ادامه داد: یکی از معضلات شهرداری اصفهان این بود که مناطق متکی به خود بودند و خزانه واحد متمرکز در آن وجود نداشت یعنی هرمنطقه به میزان درآمدزایی خود هزینه می‌کرد و این عامل نخستین ریشه شکاف بین مناطق برخوردار و غیربرخوردار بود.

کیهانی تأکید کرد: مدیریت جدید شهری موضوع خزانه واحد در شورای اسلامی شهر پیگیری کرد و خوشبختانه اکنون این خزانه تشکیل و درآمدهای شهرداری به آن واریز می‌شود تا از طریق آن اعتبارات به مناطق عودت داده شود.

دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد