سه گام ضروری دولت برای توسعه مترو

به گزارش آی سی ان پرس,محسن هاشمی در جلسه شورای شهر تهران به بازدید معاون اول رئیس‌جمهور از کارخانه واگن‌سازی در تهران اشاره کرد و گفت: در نظرسنجی‌های صورت گرفته مشخص شده که اولویت عمده شهروندان تهرانی رفع ترافیک و آلودگی هوا است که مسیر آن از طریق توسعه وسایل حمل و نقل عمومی صورت می‌گیرد.

وی افزود: در صورتی که زیرساخت‌های مترو به صورت کامل محقق شود امکان 7 میلیون سفر روزانه وجود خواهد داشت و علاوه بر تجهیز خطوط مترو افزایش حقوق پرسنل نیز حائز اهمیت است.

رئیس  شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در صورتی که دولت و  مجلس حمایت‌های لازم را انجام دهند به نوعی صرفه‌جویی در سوخت انجام گرفته و همچنین جان تعداد زیادی از شهروندان تهرانی که به دلیل آلودگی و ترافیک دچار استرس و آسیب می‌شوند نیز حفظ می‌شود.

هاشمی ادامه داد: از ریاست جمهوری و معاون اول وی که به دلیل کمک به شهرها، 2 میلیارد یورو برای قطار شهری کشور اختصاص دادند درخواست داریم اقدامات لازم را برای توسعه متروی تهران انجام دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: تنها انتظار مدیریت شهری و شهروندان تهرانی از معاون اول ریاست جمهوری آن است که مشکل تأمین تجهیزات مترو را حل کنند که لازمه آن اقدامات اداری تخصیص سهمیه یا مسدودی ارزی توسط بانک مرکزی برای تجهیزات مترو، ابلاغ تأیید بازپرداخت اصل و سود تسهیلات ارزی توسط سازمان برنامه و بودجه است.

وی گفت: تخصیص پیش پرداخت ریالی و ضمانت ‌‌های وزارت اقتصاد و بانک مرکزی برای تأمین کننده خارجی تجهیزات از دیگر اقدامات لازم است.ارسال دیدگاه