باید در سال رونق تولید ملی صنایع دستی را به جایگاه اصلی خود بازگردانیم

به گزارش آی سی ان پرس,محمودیان معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی در مراسم افتتاح راسته صنایع دستی در خیابان شهید استاد نجات الهی گفت: بر هرچه در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی تکیه می‌کنیم حاصل دست صنعت‌کاران کشورمان است.

وی ادامه داد: در سال رونق تولید معتقدیم باید ایرانی‌ترین کالای موجود که همان صنایع‌دستی است مورد توجه ویژه قرار گیرد.

محمودیان گفت: باید در این سال بیشترین تلاش را برای حفظ و صیانت از صنعتگران و فعالان حوزه صنایع دستی و محصولات آنها داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام(ایجاد راسته صنایع دستی) باید خیلی زودتر در تهران رخ می‌داد زیرا ایران سومین کشور تولید کننده صنایع دستی است.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: امیدواریم مراکز ۳۰ استان دیگر کشورمان از تهران الگوبرداری کرده و راسته‌های صنایع دستی ایجاد کنند.

وی افزود: مطمئن هستیم در آینده نه چندان دور خیابان نجات‌الهی به نقطه در خور توجهی برای گردشگران تبدیل خواهد شد و صنایع دستی به جایگاه اصلی خودش در حوزه اقتصادی کشور باز خواهد گشت.

محمودیان گفت: در سال رونق تولید ملی در تلاش هستیم تا صنایع دستی را به عنوان یکی از تولیدات داخلی به جایگاه واقعی خودش بازگردانیم.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: ما اولین کشور در حوزه ثبت شهرها و‌ روستاها هستیم و پیشنهاد دادیم تا بازارهای صنایع دستی ایران ثبت جهانی شود که خوشبختانه این مهم در حال محقق شدن است.

وی به سفر خانم هیچاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی به ایران خبرداد و گفت: ایشان قرار است از بازار سعد السلطنه شهر قزوین بازدید کنند تا راه ثبت جهانی بازارهای ایران باز شود.ارسال دیدگاه