معاون صنایع دستی سازمان صنایع دستی و میراث فرهنگی گفت: در سال رونق تولید معتقدیم باید ایرانی ترین کالای موجود که همان صنایع دستی است مورد توجه ویژه قرار گرفته و به جایگاه اصلی خود بازگردد.

به گزارش آی سی ان پرس,محمودیان معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی در مراسم افتتاح راسته صنایع دستی در خیابان شهید استاد نجات الهی گفت: بر هرچه در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی تکیه می‌کنیم حاصل دست صنعت‌کاران کشورمان است.

وی ادامه داد: در سال رونق تولید معتقدیم باید ایرانی‌ترین کالای موجود که همان صنایع‌دستی است مورد توجه ویژه قرار گیرد.

محمودیان گفت: باید در این سال بیشترین تلاش را برای حفظ و صیانت از صنعتگران و فعالان حوزه صنایع دستی و محصولات آنها داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام(ایجاد راسته صنایع دستی) باید خیلی زودتر در تهران رخ می‌داد زیرا ایران سومین کشور تولید کننده صنایع دستی است.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: امیدواریم مراکز ۳۰ استان دیگر کشورمان از تهران الگوبرداری کرده و راسته‌های صنایع دستی ایجاد کنند.

وی افزود: مطمئن هستیم در آینده نه چندان دور خیابان نجات‌الهی به نقطه در خور توجهی برای گردشگران تبدیل خواهد شد و صنایع دستی به جایگاه اصلی خودش در حوزه اقتصادی کشور باز خواهد گشت.

محمودیان گفت: در سال رونق تولید ملی در تلاش هستیم تا صنایع دستی را به عنوان یکی از تولیدات داخلی به جایگاه واقعی خودش بازگردانیم.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: ما اولین کشور در حوزه ثبت شهرها و‌ روستاها هستیم و پیشنهاد دادیم تا بازارهای صنایع دستی ایران ثبت جهانی شود که خوشبختانه این مهم در حال محقق شدن است.

وی به سفر خانم هیچاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی به ایران خبرداد و گفت: ایشان قرار است از بازار سعد السلطنه شهر قزوین بازدید کنند تا راه ثبت جهانی بازارهای ایران باز شود.

دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد