منطق مقاومت چالش اساسی آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل است

به گزارش آی سی ان پرس,حسین محمدی  اظهار کرد: گفتمان مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه و طاغوت با نهضت امام راحل در 15 خرداد 42 آغازشده و تا امروز این تفکر و اندیشه در آحاد مختلف جامعه نیز نهادینه‌شده است.

 

وی تصریح کرد: در شرایطی که در 40 سال گذشته نظام سلطه از ترفندهای متعددی برای فروپاشی و انحراف انقلاب اسلامی بهره جسته اما در این مدت گفتمان و منطق مقاومت استکبار جهانی را به زانو درآورده و خواهان گفت‌وگو و مذاکره شده است.

 

محمدی بیان کرد: متأسفانه برخی افراد از روی ضعف و یا عامدانه،  سفیهانه مبنی بر بازگشت به مذاکرات در صورت ادبیات مناسب آمریکائی‌ها سخن می‌گویند و این در حالی است که سیاستمداران ایالات‌متحده بارها ثابت کردند بدعهد، پیمان‌شکن و حیله‌گر هستند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: گواه این ادعا اخیراً با موضوع برجام بر همه سلایق سیاسی و اقشار مختلف مردم ثابت‌شده که چندین سال وقت و هزینه مملکت صرف مذاکراتی شد که نتیجه‌ای جز تحریم‌های ظالمانه‌تر و عقب‌ماندگی هسته‌ای برای کشور نداشته است.

 

محمدی اضافه کرد: انسان مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود، هرچند که مسئولان این کشور از دو بار بیشتر گزیده شدند اما نمی‌دانیم این آدرس دادن به سیاستمداران آمریکایی از روی ضعف و ناتوانی در اداره امور کشور است یا وادادگی در برابر غربی‌هاست.

 

وی خاطر نشان کرد:  رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال‌های متمادی علاوه بر تبیین گفتمان و منطق مقاومت بر سالم‌سازی و مقاوم‌سازی اقتصاد کشور تأکید داشتند تا در زمان‌های بحران اقتصاد کشور به مخاطره بیفتد.

 

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: این در حالی است که منطق مقاومت جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته، به الگویی برای کشورهای آزادیخواه جهان اسلام تبدیل‌شده و به‌طورکلی امروز به‌عنوان چالش اساسی آمریکا و صهیونیزم بین‌الملل مطرح‌شده است.

 

وی با بیان اینکه تنها راه نجات فلسطین و آرمان‌های آن مقاومت و ایستادگی است، افزود: امروز منطق مقاومت معامله قرن را بر هم زده، به‌طوری‌که گروه‌های مختلف فلسطینی و آزادیخواهان جهان اسلام با استفاده از این گفتمان خواهان برگشت فلسطینیان آواره به سرزمین مادری و بیرون رفتن صهیونیست‌های غاصب شدند.ارسال دیدگاه