معاون شهردار: ۱۹۸ پروژه نیمه تمام در سطح تهران وجود دارد

به گزارش آی سی ان پرس,سکینه اشرفی روز دوشنبه با اشاره به برگزاری دومین جلسه تعیین اولویت‌های اجرای پروژه‌های نیمه تمام تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران اظهارداشت: بر اساس بودجه مصوب شورای اسلامی شهر تهران حدود ۷۵ هزار میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای سال ۱۳۹۸ در نظر گرفته شده که با توجه به مشکلات اقتصادی و مالی در سطح کشور و نیز شهرداری تهران، این بودجه باید بر اساس اولویت به پروژه‌های مهم یا با پیشرفت فیزیکی بالا اختصاص یابد.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۱۹۸ پروژه نیمه‌تمام توسط معاونت‌ها و مناطق شهرداری تهران در حال انجام است که بسیاری از این پروژه‌ها یا آغاز نشده‌اند یا درصد پیشرفت فیزیکی بسیار پایینی دارند؛ همچنین در ادوار گذشته پروژه‌هایی کلنگ‌زنی شده‌اند که اجرای آنها تأثیری بر ارتقای کیفیت زندگی مردم ندارد.

معاون شهردار تهران افزود: در یک اولویت‌بندی انجام شده، حدود ۴۰ پروژه با اهمیت یا با پیشرفت فیزیکی بالا که بیشترین تأثیر را بر زندگی مردم دارند، احصاء شده‌اند تا با اختصاص بودجه مناسب، این پروژه‌ها طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ تکمیل شده و به بهره‌برداری برسند.

*خط ۶ و ۷ مترو در اولویت

به گفته اشرفی، پروژه‌های خط ۶ و ۷ مترو، احداث پایانه‌های مترو، تکمیل بزرگراه شهید نجفی رستگار و تکمیل زیرساخت‌های فضای سبز در شهر تهران از جمله پروژه‌های با اولویت بالا محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به واقعیت‌های موجود، اولویت‌بندی اجرای پروژه‌ها را یک ضرورت دانست و گفت: بر اساس برنامه سوم توسعه شهر تهران، منابع بودجه‌ای باید به صورت هدفمند به سمت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان، افزایش زیست‌پذیری و تعادل منطقه‌ای در شهر تهران هدایت شوند و بر همین اساس، اولویت‌بندی در آغاز پروژه‌های عمرانی و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام یکی از راهکارهای مهم در این زمینه است.ارسال دیدگاه