فساد در حوزه شهرسازی هنوز ادامه دارد

به گزارش آی سی ان پرس,رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به گزارش معاونت شهرسازی شهرداری تهران در جلسه روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران گفت: مبارزه با فساد در شهرسازی باید جدی‌تر شود و نباید عده‌ای شهرداری را هم دور بزنند.
ناهید خداکرمی گفت: در محافل خانوادگی به ما می‌گویند با آمدن شما ۳۰ درصد از درآمد کاسبان و سوء استفاده‌گران کم شده، اما آن‌ها هنوز همچنان در حال دور زدن قانون هستند. این یعنی فساد در حوزه شهرسازی همچنان وجود دارد و آنقدر نهادینه شده که بسیاری از شهرداران ناحیه و مناطق در گذشته تبدیل به بساز و بفروش در همان منطقه شده‌اند و وابستگانشان هم کارمند همان حوزه شده‌اند و همچنان شهرداری را دور می‌زنند.
وی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در یک بازه زمانی مشخص به ما بگويید هر کدام از طرح‌ها به کجا رسیده است و از طرفی چه تدبیری برای مشارکت مردم در اداره شهر می‌اندیشید و همچنین برای کاهش فساد چه کرده‌اید؟
خداکرمی با اشاره به فقدان نوآوری در گزارش ارائه شده تصریح کرد: در بحث نما و منظر شهری نیز انتظار بود که از روش نوآورانه‌ای برای هماهنگی بیشتر نمای شتری و خروج شهر از این وضعیت هرج و مرج رونمایی شود. برنامه معاونت شهرسازی انگار برای شهری بدون سکنه و مردم تهیه شده و هیچ ردپایی از مردم نداشت.
به عنوان مثال برای حل مشکل نما‌های شهری چرا اثری از مشارکت خود تجار و بازاریان و همشهریان برای اجرای این برنامه نیست.ارسال دیدگاه