رییس جمهوری قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی، خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی را ابلاغ کرد.

به گزارش آی سی ان پرس, حسن روحانی رییس جمهوری قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی، خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی را ابلاغ کرد.

بر این اساس در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رئیس جمهوری «قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی» را جهت اجرا به وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، در زمینه حمایت از تولید کنندگان داخلی و محصولات آنها در سال گذشته فعالیت های  موثری صورت گرفت  که می توان به ابلاغ مصوبه راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی توسط رییس جمهوری و ممنوعیت خرید کالای مشابه داخلی توسط سازمان های داخلی اشاره کرد.

اقدامات فرهنگی و ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی امری پر اهمیت است و ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دو سال قبل اقدام به برگزاری جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت کرده تا گامی تاثیرگذار در راستای فرهنگ سازی و آشناسازی عموم مردم با توانمندی های فناورانه و نوآورانه کشور ایجاد کرده باشد. ایران ساخت با ایجاد تحرک در جامعه و توجه به محصولات ساخت داخل مسیر حرکت رو به جلو و پیشرفت را سرعت می بخشد. تا کنون دو دوره از این رویداد برگزار شده است تا با تعامل جامعه هنری و علمی کشور شاهد فرهنگسازی مصرف کالای ایران ساخت میان مردم باشیم.

دسته بندی: آخرین اخبار, پژوهشگاه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد