مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت گفت: استفاده سایر پزشکان از مُهر یک پزشک جهت مُهر کردن اوراق بیمه‌ای خلاف ضوابط است.

به گزارش آی سی ان پرس,محمد هاشمی در تشریح موارد مغایر با ضوابط سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: پزشکان در هنگام جدا کردن برگ مخصوص پزشک در دفترچه بیمه سلامت، برگ مربوط به بیمار یا همان برگ سوم را نباید از دفترچه بیمار جدا کنند.

وی ادامه داد: همچنین پزشکان از نوشتن اقلام دارویی و درخواست‌های آزمایشگاهی و رادیولوژی بر اساس توصیه بیمار اجتناب کنند.

هاشمی بیان کرد: استفاده سایر پزشکان از مُهر یک پزشک جهت مُهر کردن اوراق بیمه‌ای خلاف ضوابط است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: حداکثر مبلغ قابل دریافت از بیمار، تعرفه‌های اعلام شده از سوی سازمان بیمه سلامت است.

وی اضافه کرد: از پزشکان و مجموعه‌های درمانی درخواست می‌شود در صورت جا ماندن دفترچه بیمه بیمار در مطب یا مرکز درمانی، در اسرع وقت دفترچه را به سازمان بیمه‌گر مربوطه تحویل دهند.

هاشمی خاطرنشان کرد: تمام اوراق که در یک روز ویزیت بیماران جدا می‌شوند باید با هم منگنه شده و در یک ردیف لیست شوند؛ جدا کردن برگه از دفترچه بیمه در ویزیت‌های انجام شده خارج از مطب و ارسال آن‌ها با اسناد مطب مغایر ضوابط است و علاوه بر عدم پذیرش یا کسر این نسخه‌ها، در روش‌های اجرایی اداره کل‌های بیمه سلامت، اقدام نظارتی نیز برای این موضوع پیش‌بینی شده است.

دسته بندی: آخرین اخبار, پژوهشگاه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد