معاون مشارکت‌های مردمی مجمع خیرین سلامت با بیان اینکه با دو مقوله پیشگیری از بیماری‌ها و اصلاح سبک زندگی می‌توان آمار ابتلا به بیماری‌ها و تعداد تخت‌های بیمارستانی را کاهش داد، گفت: میزان کمک مردمی در ۶ ماهه نخست ۹۷ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش آی سی ان پرس, سید محمد طباطبایی امروز در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه اظهار کرد: به‌زودی شورای خبرنگاران خیرین سلامت راه‌اندازی می‌شود تا خبرنگاران بتوانند به مردم نیازمند در حد توان خود کمک کنند؛ باید توجه کنیم که حمایت از نیازمندان فقط حمایت مالی نیست.

طباطبایی با اشاره به اینکه مجمع خیرین سلامت در موضوع  سبک زندگی از یکسال گذشته فعالیت‌هایی را آغاز کرده است، افزود: با توجه به دو مقوله پیشگیری از بیماری‌ها و اصلاح سبک زندگی می‌توان آمار ابتلا به بیماری‌ها و تعداد تخت‌های بیمارستانی را کاهش داد؛ در حال حاضر در برخی از کشورهای پیشرفته در حوزه سلامت مقوله اصلاح سبک زندگی را از کودکان‌شان آغاز کرده‌اند اما این مسئله در کشور ما مغفول مانده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مجمع خیرین سلامت طی مدت اخیر غربالگری در حوزه سرطان بوده است، تصریح کرد: با مشارکت‌ زنان عضو خیرین سلامت اقدامات خوبی در زمینه غربالگری و پیشگیری از سرطان انجام شده است و در این راستا آموزش‌های لازم در مساجد و مراکز عمومی شهرهایی از جمله همدان، مشهد و اصفهان به وسیله خیرین سلامت به‌صورت کاملا رایگان انجام شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی مجمع خیرین سلامت به فعالیت‌های زنان خیر در تامین بسته‌های غذایی برای بیماران نیازمند اشاره کرد و گفت: هزینه دو پروژه که اخیراً در کاشان احداث شده است به وسیله زنان خیر تقبل شده است همچنین  هزینه مرکز جامعه سرطان مادران و پایگاه سلامت شهید بهشتی به وسیله زنان خیر تأمین شده است.

طباطبایی یادآور شد: درمانگاه تخصصی امیرالمؤمنین بیمارستان شریعتی با مشارکت عام بعد از ماه مبارک رمضان افتتاح می‌شود؛ میزان کمک مردمی در 6 ماهه نخست سال گذشته حدود 400 میلیارد تومان بوده که امیدواریم این عدد به یک هزار میلیارد تومان برسد.

دسته بندی: آخرین اخبار, پژوهشگاه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد