دیدن یک گوزن وحشی که در سنگفرش پیاده‌روها پرسه می‌زند، چیزی نیست که هر روز اتفاق بیفتد، مگر اینکه در نارا در ژاپن زندگی کنید؛ جایی که این موجوداتِ نه چندان خجالتی، جرات می‌کنند پا به شهر بگذارند. “یوکو ایشی”، عکاسی که اصالتا متعلق به کاناگاوا است، در سریِ جدید عکس‌های خود با نام “آن سوی مرز”، زندگی عجیب این گوزن‌های سیکا را به تصویر کشیده است.

به گزارش آی سی ان پرس,جمعیت گوزن‌های آزاد در نارا، که موجودات مقدسی هم برای اهالی محسوب می‌شوند، توسط قانون حمایت می‌شود و عکس‌های ایشی، نشان می‌دهد که گوزن‌ها، چطور این پایتخت قدیمی را مثل خانه خود می‌دانند. آن‌ها تنها یا به صورت گله‌ای، آزادانه در خیابان‌های شهر پرسه می‌زنند، به فروشگاه‌های محلی سر می‌زنند و حتی از میان درهایِ گردان رد می‌شوند (بدون اینکه بلیط داشته باشند!).

ایشی، پروژه‌ی این سری از عکس‌ها را در سال ۲۰۱۱ شروع کرد؛ زمانی که از میان یک دسته گوزن سیکا که سر یک تقاطع ایستاده بودند، عبور می‌کرد. او توجه کرد که این موجودات چقدر با یک محیط انسان‌ساز خو گرفته‌اند و به نظر می‌رسد که در آن راحتند؛ این گوزن‌های زیبا از قوانین مشابه هم زیستان انسانی‌شان پیروی نمی‌کنند. این عکاس می‌گوید: “بسیار جذاب و الهام‌بخش است که گوزنی را ببینی که در صبح زود، درست وسط یک تقاطع خلوت ایستاده و نه با مرزهای انسانی و نه به واسطه قانون، هیچ محدودیتی برایش وجود ندارد و مقیم یک شهر انسان‌ساز شده است.” جالب است که این موجودات نه چندان خجالتی، طوری وسط خیابان‌های این پایتخت قدیمی پرسه می‌زنند، که انگار در خانه خودشان هستند.

باهم به تماشای تصاویری که توسط این عکاس ثبت شده‌اند می‌نشینیم.

 

 

 

 

 

 

دسته بندی: آخرین اخبار, گردشگری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد