مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان در نشست خبری که با خبرنگاران داشت در سی امین برنامه ” سه شنبه‌ها با رسانه، پاسخگویی در مسیر امید» به پرسش‌های خبرنگارکیمیای وطن مبنی بر زیبا سا زی، نورپردازی و ساماندهی تکایا در تخت فولاد اصفهان، همچنین رسیدگی به مشکلات شهرک شهید کشوری و پایان کار ساخت سالن گلستان شهدا پاسخ داد.

به گزارش آی سی ان پرس,محمد رضا برکت درباره پروژه‌هایی که در طول سال جاری برای مجموعه فرهنگی تخت فولاد توسط شهرداری منطقه ۶ در نظرگرفته شده است به خبرنگارکیمیای وطن گفت: شهرداری برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی در تخت فولاد نگاه ویژه‌ای دارد ودر سال جاری ۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای چند پروژه دراین منطقه در نظر گرفته شده است که از جمله می‌توان به ساماندهی پشت سالن شمع گلستان شهدا، تعریض برخی معابر پشت مجموعه فرهنگی تخت فولاد از جمله خیابان لسان الارض که دارای معابر کم عرض است با اعتبار ۸ میلیارد تومان؛ اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای تملک بافت تخت فولاد در محله احمدیه که تا شش ماه آینده این پروژه به اتمام خواهد رسید اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه برای نورپردازی تکیه‌های تخت فولاد در سال جاری ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده و تجهیز و بهره برداری موزه تخت فولاد نیز بخشی از اعتبارات منطقه را به خود اختصاص داده است.

وی تأکید کرد: امسال ساماندهی و تکمیل مجموعه فرهنگی تخت فولاد با ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار، ساماندهی تکیه آب انبار کازرونی با ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار، ساماندهی تکیه خاتون آبادی، بازسازی ورودی‌های تخت فولاد با ۴۰۰ میلیون تومان اعتبارو تکمیل و ساماندهی گذر گردشگری بابا رکن الدین انجام خواهد شد.

اجرای فاز دوم پارک روح الامین در شهید کشوری

شهردار منطقه ۶ سپس درباره اقداماتی که قرار است در سال جاری در شهرک شهید کشوری و زیرساخت‌های ایجاد شده در آن برای رفاه ساکنان انجام شود به خبرنگار کیمیای وطن توضیح داد: منطقه شهید کشوری زیرمجموعه شرکت عمران آبشار اسپادانا بود که قرار شد خدمات عمومی آن تحویل شهرداری شود که در یکسال گذشته برای رفاه حال مردم شهرداری اصفهان انجام اقداماتی را در دستور کار خود قرار داد.

برکت، با بیان اینکه برای افزایش سرانه فضای سبز شهرک شهید کشوری پارک ۷۰ هزارمترمربعی شهید روح الامین احداث شد، افزود: امسال برای اجرای فاز دوم این پارک یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به مشکلاتی که شهروندان در منطقه شهید کشوری برای تردد با ان روبه رو بودند به این مسئله اشاره داشت که پس از دو ماه پیگیری جدی خط جدیدی از ابتدای خرداد ماه امسال حد فاصل شهرک شهید کشوری به مقصد ایستگاه صفه با همکاری شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان راه اندازی خواهد شد تا شهروندان ساکن در این شهرک به راحتی امکان دسترسی به نقاط مختلف شهر را داشته باشند چراکه از محل پایانه صفه با استفاده از مترو می‌توانند به نقاط مختلف شهر سفر کنند.

اجرای مجموعه ورزشی رو باز در شهید کشوری

برکت گفت: برای احداث مجموعه ورزشی روباز در شهرک شهید کشوری محل مناسبی جانمایی و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده تا برای عید سعید فطر افتتاح شود. این مجموعه ورزشی روباز شامل زمین‌های بستکبال، والیبال و فوتسال خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای تکمیل فضای سبز شهرک شهید کشوری و خط کشی معابر آن اعتبار خوبی در نظر گرفته شده است، افزود: سایت اسباب بازی در پارک‌های این شهرک در حال نصب است و در دو هفته آینده مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی در خصوص استشمام بوی فاضلاب در محدوده شهرک شهید کشوری گفت: وجود تصفیه خانه فاضلاب عامل این موضوع است و باید از این مکان به محل دیگری انتقال داده شود. مسئولان درصدد هستند تا این انتقال انجام شود.

احداث پردیس فرهنگی هنری در شهرک شهید

برکت تأکید کرد: در حال حاضر باتوجه به تعاملات برقرار شده با شرکت اسپادانا از این پس مجوز هیچ ساخت وسازی بدون پروانه در این شهرک صادر نمی‌شود و تمام ساختمانی‌های احداث شده ملزم به دریافت پایان کار از شهرداری شدند که با انجام این اقدام موضوعات مهمی همچون مباحث ایمنی و ایستایی ساختمان‌ها بررسی می‌شود.

وی در ادامه صحبت‌های خود با اشار ه به زمینی که برای احداث بیمارستان در این منطقه درنظر گرفته شده است در رابطه با ایجاد زیر ساخت‌های فرهنگی در شهید کشوری به خبرنگار کیمیای وطن گفت: احداث پردیس فرهنگی هنری در شهرک شهید کشوری در دستور کار قرار گرفته و برای آن شش میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است، امیدواریم عملیات احداث این پردیس نیمه دوم امسال آغاز و نیمه نخست سال ۹۹ به بهره برداری برسد.

احداث پل هفتم در شهید کشوری

برکت با اشاره به پروژه گلستان شهدا تأکید کرد: از ابتدای آغاز عملیات اجرای این پروژه مقرر شد هزینه‌های تملیک و ساخت سالن گلستان شهدا به صورت مشارکتی توسط استانداری، بنیاد شهید و شهرداری اصفهان تأمین شود که تا به امروز شهرداری بیش از تعهدات خود اقدام کرده، اما متأسفانه دستگاه‌های دیگر آنگونه که باید به تعهدات خود عمل نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه در سال جاری برای تملک و احداث پروژه سالن گلستان شهدا ۱۱ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، افزود: امیدواریم تا آبان ماه سال جاری شاهد تکمیل پروژه باشیم. مجموع هزینه‌های کل پروژه سالن گلستان شهدا با احتساب تملک، آزادسازی و اجرا ۳۰ میلیارد تومان هزینه در بر دارد.

دسته بندی: آخرین اخبار, اسلاید برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد