دهمین فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تمرکز بر مسائل شناختی فراگیر جامعه منتشر شد.

به گزارش آی سی ان پرس, ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور توسعه هم افزایی پایان نامه ها و رساله های دانشجویی در راستای رسیدن به اهداف مشخص در حوزه علوم شناختی، دهمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی را منتشر کرد که تمرکز آن بر مسائل شناختی فراگیر جامعه اختصاص دارد.

حمایت از 200 طرح پژوهشی 

تاکنون 9 مرحله فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی از سوی ستاد برگزار شد و در نتیجه آنها، بیش از 200 طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه علوم و فناوری های شناختی در مراکز علمی کشور تحت پوشش چتر حمایتی ستاد قرار گرفتند.

در دهمین مرحله از فراخوان طرح های پژوهشی، حمایت از محققان برجسته علاقه مند به حوزه علوم و فناوری‌ های شناختی که تاکنون در این زمینه فعالیت متمرکزی نداشته اند، مورد توجه قرار دارد.

 فعالیت های متمرکز در ارتباط با سرپرستی پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری، چاپ مقالات در مجلات معتبر، انجام طرح پژوهشی، تولید محصول یا ارائه خدمات در حوزه علوم و فناوری های شناختی تعریف شده است.

حسین عزیزی کارشناس ارشد ستاد توسعه علوم شناختی اعلام کرد: طرح های پیشنهادی محققان شامل حداقل دو پایان نامه (کارشناسی ارشد/ دکتری) است که باید در راستای اهداف پژوهشی، توسعه فناوری یا خدمات در حوزه شناختی  و در چارچوب اولویت های ستاد قرار داشته و دستاورد یکپارچه‌ای را دنبال کنند.

بررسی رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش بنیان 

 وی ادامه داد: طرح های پژوهشی و توسعه فناوری، خصوصا در حوزه علوم پایه، مشروط به مشخص بودن فازهای بعدی طرح برای رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد بررسی قرار می گیرند.

کارشناس ارشد ستاد همچنین یادآور شد: بازتوانی و ارتقاء توانمندی های شناختی، پژوهش‌های کاربردی و بنیادی در آموزش و پرورش شناختی، پژوهش‌های کاربردی و بنیادی در علوم شناختی زبان (زبانشناسی شناختی)، پژوهش‌های شناختی مبتنی بر نگاشت مغز، توسعه ابزارها و فن آوری های مطالعه رفتار زمانی-شبکه ای مغز، پژوهش های شناختی در حوزه های بالینی و علوم اعصاب شناختی، توسعه فناوری های شناختی مرتبط با ارتباط بین مغز و ماشین و مغز با مغز و نیز مطالعات بنیادی و نظریه پردازی در حوزه علوم شناختی، مدل سازی شناختی  و روانشناسی شناختی از جمله طرح های تحقیقاتی دراین فراخوان در اولویت ستاد قرار دارند.

 محققان، اساتید و علاقه مندان به فعالیت درحوزه های علوم شناختی در فراخوان جدید ستاد می توانند طرح های پژوهشی خود را برای بررسی طرح ها و برخورداری از چترهای حمایتی در خرداد ماه امسال همزمان با اعلام فراخوان به این ستاد ارائه دهند.

دسته بندی: آخرین اخبار, پژوهشگاه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد