همه کارکنان شهرداری اعم از مرکز،‌منطقه، ناحیه و سازمان می‌توانند در انتخابات شورایاری‌ها کاندید شوند.

به گزارش آی سی ان پرس, موضوع شرکت همه کارکنان شهرداری تهران اعم از مرکز، منطقه، ناحیه، سازمان و… به عنوان نامزد شورایاری‌ها در جلسه شورای شهر امروز تهران مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در ارتباط با حذف مشارکت کارکنان به عنوان نامزد در انتخابات شورایاری‌ها گفت: به نظرم با توجه به اینکه این افراد جامعه ۱۳۰ هزار نفری را تشکیل می‌دهند محروم کردن آنها در جهت مشارکت در انتخابات شورایاری‌ها با حقوق شهروندی در تناقض است همچنین از طرفی این افراد نگاه تخصصی‌تری به مسائل شهری دارند.

وی گفت: این افراد وظایف شورایاری‌ها را بهتر می‌دانند و خواهش می‌کنم که از حقوق شهروندی نیروهای فعال شهری دفاع صورت گیرد و فقط این مسئله مدنظر باشد که در منطقه خودشان عضو شورایاری نشوند.

در ادامه علی اعطا گفت: شورایاری به کمک اعضای شورا می‌آید و به نظرم مشارکت کارمندان شهرداری به عنوان کاندیدای شورایاری تعارض منافع پدید می‌آورد.

محمود میرلوحی عضو دیگر شورای شهر نیز در این رابطه بیان داشت: دوستان اجازه دهند که در فضای باز قشرهای فرهنگی و فرهیخته در کنار شهرداری فعالیت کنند نه اینکه چرخش نیروهای خودمان را داشته باشیم چه معنایی دارد کسی که کارمند شهرداری است و اضافه کار هم می‌گیرد در شورایاری‌ هم کار کند چرا که باید کارش را رها و به شورایاری بپردازد و این نوعی تعارض است.

سرانجام این مسئله با ۹ رأی موافق و ۹ رأی مخالف تصویب نشد و همه کارکنان شهرداری اعم از مرکز،‌منطقه، ناحیه و سازمان می‌توانند در انتخابات به عنوان کاندیدا شرکت کنند و تنها بر اساس قانون قبلی در غیر از منطقه فعالیت خود به شرط سکونت می‌توانند در شورایاری‌ها مشارکت داشته باشند.

دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد