رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران از واگذاری اختیارات شرکت شهربان و حریم‌بان به یگان حفاظت شهرداری تهران انتقاد کرد.

به گزارش آی سی ان پرس, محمد سالاری صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان این‌که تذکر من خطاب به حناچی  شهردار تهران است، گفت: در شورای اداری شهرداری اختیارات شرکت شهربان و حریم‌بان به یگان حفاظت شهرداری تهران واگذار شده است.

وی با بیان این‌که استحضار دارید که مجموعه ماموریت‌های شهربان‌ و حریم‌بان گسترده است و به نوعی مسئولیت جلوگیری از تخلفات ساختمانی در کل شهر را برعهده دارد، اظهار کرد: البته این شرکت موفق نبوده و در دوره‌های مختلف شورا تغییراتی در اساسنامه ایجاد شده است، اما این‌که بدون آسیب‌شناسی دقیق اختیارات آن را به یک سازمان دیگر تفویض کنیم درست نیست.

رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران با بیان این‌که این تفویض اختیار بدون اطلاع شورا بوده است، اظهار کرد: این خلاف قانون است و بهتر است شهردار تهران این تغییرات اختیارات را ابلاغ نکند تا در شورا بحث و بررسی شود.

وی با بیان این‌که متاسفانه سازمان فناوری اطلاعات نیز به زیرمجموعه دفتر شهردار منتقل شده است، گفت: در این دوره چه اتفاقی افتاده که تمایل به تمرکزگرایی ایجاد شده است و این بر خلاف چابک‌سازی و نقش هدایت و راهبری دفتر شهردار است.

دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد