در جریان دادوستد امروز فرابورس ایران، حجم و ارزش معاملات بازار سهام به ۶۰۰ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۵۸۱ میلیارد ریال رسید.

به گزارش آی سی ان پرس, در جریان دادوستدهای دومین روز کاری هفته پایانی بهمن‌ماه، حجم و ارزش معاملات بازار سهام شامل بازارهای اول، دوم، پایه و SME به ۶۰۰ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۵۸۱ میلیارد ریال رسید که در این میان نماد ذوب‌آهن با نقل‌وانتقال ۹۹ میلیون سهم به ارزش ۱۳۳ میلیارد ریال و نماد شرکت پلی اکریل ایران با مبادله ۷۸ میلیون سهم به ارزش ۱۹۲ میلیارد ریال به ترتیب بالاترین میزان حجم و ارزش معاملاتی را در مجموع این بازارها از آن خود کردند.

نگاهی به مبادلات اوراق نیز طی ۲۸ بهمن‌ماه در فرابورس نشان می‌دهد که بازار ابزارهای نوین مالی میزبان نقل‌وانتقال ۱۳ میلیون ورقه شامل اوراق بدهی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن بوده است که ارزش این دادوستدها بر دو هزار و ۶۶۳ میلیارد ریال بالغ شد.

در این میان در تابلو اوراق تسهیلات مسکن امروز شاهد دست به دست شدن بیش از ۸۲ هزار ورقه بهادار به ارزش افزون بر ۴۶ میلیارد ریال بودیم که امتیاز تسهیلات مسکن دی‌ماه ۹۷ با حجم حدودا ۲۸ هزار ورقه‌ای و ارزشی نزدیک به ۱۶ میلیارد ریال در صدر این گروه قرار گرفت.

در مجموع بازارهای فرابورس ایران ۶۱۴ میلیون ورقه بهادار به ‌‌ارزش ۴ هزار و ۲۴۷ میلیارد ریال در ۹۴ هزار و ۸۵۳ نوبت مبادله شد و شاخص کل فرابورس ایران که روز گذشته ۱۲ واحد صعود کرده بود امروز با افت ۱۱ واحدی در ارتفاع ۱۹۳۷ واحدی قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت آیفکس در روز جاری از جانب نماد ذوب بود و در مقابل، نماد دماوند بیش از دو واحد از شاخص کل حمایت کرد.

در میان نمادهای فرابورسی، نماد «غپآذر» با ۵ درصد رشد در صدر جدول بیشترین افزایش قیمت قرار گرفت و نمادهای «زگلدشت» و «حسیر» نیز با ۴٫۹ درصد رشد قیمتی در جایگاه‌های دوم و سوم این جدول ایستادند. در سمت مقابل نمادهای «مفاخر»، «شتوکا» و «حآسا» با بالاترین افت قیمتی روبه‌رو شدند.

در نهایت از پیام‌های ناظر مهم روز جاری می‌توان به لزوم توقف نماد معاملاتی اوراق مشارکت شهرداری کرج در نماد «کرج ۹۷» اشاره کرد. با توجه به اینکه این اوراق در پایان بهمن‌ماه جاری سررسید می‌شود، نماد آن در پایان معاملات فردا دوشنبه ۲۹ بهمن‌ماه متوقف می‌شود.

دسته بندی: آخرین اخبار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد