جمعی از کارکنان شرکت‌های سهم عدالت شهرستان‌های کشور در اعتراض به بی‌توجهی به امنیت شغلی خود در لایحه آزادسازی سهام عدالت و عدم پرداخت حقوق معوق شده خود تجمع کردند.

به گزارش آی سی ان پرس,کارکنان شرکتهای سهام عدالت شهرستانهای کشور امروز صبح در تجمعی مقابل ساختمان وزارت امور اقتصادی و دارایی پیگیری مطالبات و حقوق پرداخت نشده خود شدند.

تجمع کنندگان می‌گویند: متاسفانه در لایحه آزاد سازی سهام عدالت که قرار است بزودی در صحن مجلس مطرح و برای تصویب به رای گذاشته شود در خصوص امنیت شغلی کارکنان سهام عدالت که بیش از۱۲سال است در مجموعه شرکتهای سهام عدالت شهرستانی سابقه کار بیمه ای داشته و عمر مفید خودرا در شرکتهای مذکور سپری نموده اند هیچگونه توجهی به امنیت شغلی کارکنان مظلوم سهام عدالت نشده است.
کارکنان شرکت‌های سهام عدالت می‌گویند: باوجود اصلاح مصوبه پرداخت بودجه ۲۵ میلیارد برای حقوق معوقه سنوات ۹۴لغایت ۹۶ کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت شهرستانهای کشور که بیش از ۹۰ درصد آنها از مددجویان تحصیلکرده نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) و از اقشار ضعیف جامعه هستند ؛ متاسفانه سازمان خصوصی سازی برخلاف مصوبه مورخ۹۷/۶/۷ هیات وزیران اعلام کرده از هر شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستانی فقط به دونفر و به ازای هرماه ۹۹۲هزار تومان حقوق پرداخت میکند که زیر حداقل قانون کار است.

این درحالیست که در اردیبهشت ۸۷ توسط هیات عالی واگذاری و وزارت تعاون و سازمان خصوصی سازی آیین‌نامه‌ای که هم تعداد نیروی کار اداری و هم فرمول محاسبه و تعیین سقف حقوق رامشخص کرده به تعاونی‌های شهرستانی سهام عدالت ابلاغ شده ولی متاسفانه خصوصی سازی به این ایین نامه هم پایبند نیست و تعهدنامه را هم که جهت پرداخت تنظیم کرده غیر قانونی و خلاف مصوبه هیات دولت است.

یکی از تجمع‌کنندگان می‌گوید: کارکنان سهام عدالت طی چندین ماه گذشته بصورت مکاتبات رسمی و نیز برگزاری جلسات متعدد با مسئولین وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی برای پرداخت بودجه و رفع موانع ایجاد شده توسط خصوصی سازی داشته اند که متاسفانه سازمان خصوصی سازی تا امروز حاضر نشده از رفتارهای غیرقانونی خود در نحوه پرداخت دست بردارد .

دسته بندی: آخرین اخبار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد