شبکه العین امارات اعلام کرد ایران به دنبال بازارهای جدید نفت است که این موضوع موجب می شود تا صادرات نفت ایران صفر نشود.

به گزارش آی سی ان پرس,بسته دوم تحریم های آمریکا علیه ایران موجب شده است تا زندگی اقتصادی ایرانی ها با بحران مواجه شود این تحریم ها به ویژه در صنعت نفت ایران مشهود است، زیرا که منابع مهم از درآمد کشور ایران است.

سازمان کشور های صادر کننده نفت هفته گذشته گزارش ماهانه تولید نفت اعضای اوپک را منتشر کرد که در آن گفته شد ایران تولید بالای خود را کاهش داده است و تولید نفت ایران از روزانه ۳ میلیون ۹۰۰ هزار بشکه به روزانه ۲ میلیون ۷۵۴ هزار بشکه در روز در ماه ژانویه رسانده است و این میزان تولید دقیقا به میزان نیمه اول سال ۲۰۱۵ یعنی قبل از گفت وگوهای هسته ای ایران با ۵ کشور بزرگ جهان بود.

آنچه که مشخص است و سازمان اوپک نیز به آن اشاره کرده است کاهش تولید نفت ایران از اکتبر ۲۰۱۸ آغاز شد به طوریکه تولید نفت ایران به در ان ماه به ۳ میلیون ۳۳۰ هزار بشکه در روز رسید.

آمریکا تحریم های نفتی علیه ایران را از ۵ نوامبر ۲۰۱۸ پیاده سازی کرد و هدفش صفر کردن صادرات و تولید نفت ایران است.

با این شرایط ایران چاره ای جز کاهش تولید نفت خود ندارد؛ هر چند که با سیاستهایی به دنبال این است تا صادرات نفتش صفر نشود که البته تا کنون نیز موفق بوده است.

آنچه که این روزها در اقتصاد ایران شاهد هستیم تکرار دوباره تاریخ در اعمال تحریم ها علیه ایران است بهطوریکه اثرات مختلف در بخش های اقتصادی این کشور گذاشته و در کنارآن موجب کاهش سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران نیز شده است.

با این حال دولت آمریکا ۸ کشور از بزرگترین مشتریان نفت ایران را از تحریم های نفتی معاف کرد اما با این حال ایران به دنبال گروه جدیدی از مشترینا نفت است تا نفت خود را به آنها عرضه کند.

وزارت اقتصاد ایران اخیرا اعلام کرده است ایران پروژه هایی دارد که می تواند اتکا به درآمد نفت را کاهش دهد و کشور را از طریق دیگر درآمدها اداره کند که باید دید آیا ایرانی ها توانایی عبور از این بحران را دارند یا اینکه فقط از لحاظ سیاسی چنین صحبتی از سور وزارت اقتصاد ایران مطرح شده است.

دسته بندی: آخرین اخبار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد