یک مقام هندی تأکید کرد در زمینه ادامه خرید نفت از ونزوئلا، هند تنها توجیه اقتصادی آن را مد نظر قرار خواهد داد و فشارهای خارجی اثر‌گذار نیستند.

به گزارش آی سی ان پرس, یک مقام دولتی هند گفت این کشور برای خرید نفت از ونزوئلا، تنها توجیه اقتصادی خرید از این کشور را مورد توجه قرار خواهد داد.

اخیرا یک مقام بلند پایه آمریکایی نسبت به ادامه خرید نفت ونزوئلا به کشورهای مشتری این کشور آمریکای لاتین هشدار داده است.

اخیرا مانوئیل کوئودو، وزیر نفت ونزوئلا، در سفر غیرمنتظره به هند گفت که این کشور تمایل دارد تا نفت بیشتری به هند بفروشد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، پس از سفر وزیر نفت ونزوئلا به شرکت ها و کشورها نسبت به خرید نفت ونزوئلا هشدار داد.

این مقام آمریکایی طی توئیتی که آدرس مقاله بلومبرگ درباره مذاکرات نفتی هند و ونزوئلا به آن الصاق شده بود نوشت” شرکت ها و کشورهایی که از فروش نفت ونزوئلا توسط مادورو حمایت می‌کنند، فراموش نخواهند شد.

راویش کومار، سخنگوی وزارت امور خارجه هند، گفت: ونزوئلا عضو اوپک و GECF است و ما نظام مبادله کالا به کالا با این کشور نداریم. تنها ملاحظات اقتصادی و مسائل مرتبط تعیین کننده ارزش مبادلات تجاری ما با هر کشور دیگری است.

در اوایل شدت گرفتن بحران سیاسی در ونزوئلا که حدود یک ماه پیش شروع شد، رسانه‌های هندی اعلام کردند که دهلی نو همچنان یکی از اصلی‌ترین خریداران نفت این کشور آمریکای لاتین است.

آمارها نشان می‌دهد هند با واردات روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت یکی از خریداران اصلی نفت ونزوئلاست که بزرگترین دارنده ذخایر نفت جهان محسوب می‌شود.

دسته بندی: آخرین اخبار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد