بر اساس بخشنامه گمرک، صادرات مرغ از اول اسفندماه ممنوع شد.

به گزارش آی سی ان پرس, بخشنامه‌ای از سوی مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران به گمرکات اجرایی کشور، ابلاغ شده و صادرات مرغ را از اول اسفند تا ۱۵ خرداد ۹۸ ممنوع کرده است.

در این بخشنامه تاکید شده است، پیرو بخشنامه شماره ۲۵۹.۹۷.۹۳۰۰۲۷ مورخ ۹۷.۸.۱ به پیوست تصویر نامه شماره ۶۰.۲۹۸۴۹۷ مورخ ۹۷.۱۱.۱۷ وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ممنوعیت صادرات گوشت مرغ از تاریخ ۹۷.۱۲.۱ تا پایان ماه مبارک رمضان ارسال می‌شود. لذا شایسته است ضمن اقدام لازم، مراتب را به کلیه واحدهای تابعه ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت مستمر معمول دارند.

به گزارش فارس، قیمت مرغ در چند ماه گذشته به رغم اینکه وزارت جهاد بارها اعلام کرده در تولید مرغ خودکفا هستیم و بیش از نیاز در کشور تولید می‌شود، قیمت از کیلویی ۹ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان رسید، سه روز پیش ستاد تنظیم بازار اعلام کرد که مرغ بیش از ۱۱۵۰۰ تومان نباید در خرده‌فروشی‌ها به فروش برسد اما چنین قیمتی در هیچ مغازه‌ای وجود ندارد. بنابراین بازار راه خود را می‌رود.

سوال این است که اگر قیمت مرغ آنقدر بالا رفته که توان خریدی برای مردم نمانده است، چرا منع صادرات را پیش از این‌ها انجام نمی‌دادند، مردم که گوشت ۹۰ هزار تومان نمی‌توانند بخرند حداقل مرغ بخورند.

دسته بندی: آخرین اخبار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد