رییس اداره حفاظت محیط زیست باغملک گفت : ۷۰۰ عقرب زنده از دو صیاد غیرمجاز در این شهرستان کشف و ضبط شد.

به گزارش آی سی ان پرس,احمد امیری روز یکشنبه اظهار داشت : در گشت و کنترل مامورین یگان حفاظت اداره محیط زیست باغملک در دهستان منگشت، دو صیاد غیرمجاز عقرب دستگیر شدند.
وی افزود: عقرب‌های کشف شده توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست در مناطق کوهستانی شهرستان باغملک رهاسازی شده و به دامان طبیعت بازگشتند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان باغملک از معرفی این صیادان به مراجع قضایی خبر داد و تصریح کرد: یک نفر در باغملک مجوز زنده گیری عقرب را دارد که از طرف یکی از داروسازی‌های معتبر کشور معرفی شده‌ است که دراین مرکز از عقرب‌ها برای گرفتن سرم و آمپول عقرب گزیدگی استفاده می‌شود.
امیری گفت: برخی از اهالی باغملک تحت تاثیر تبلیغات افراد سودجو ، به امید سود‌های آنچنانی، به صید عقرب اقدام می کنند کار به جایی رسیده است که بعضی رو به پرورش عقرب آورده‌اند و با خرید عقرب‌های مادر از افراد سودجو اقدام به تکثیر آن می‌کنند در صورتیکه عقرب در واقع بازار فروش قابل توجهی ندارد.
وی در پایان از برخورد جدی با صیادان عقرب در این شهرستان خبر داد و افزود : شکار بی رویه عقرب می‌تواند ضررهای جبران ناپذیری به اکوسیستم منطقه وارد کند به همین دلیل با صیادان غیرمجاز برخورد جدی خواهیم کرد.

دسته بندی: آخرین اخبار, محیط زیست برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد