رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان تذکر پیش از دستور صحن علنی با اشاره به لزوم ارائه جدول بهای خدمات قابل ارائه، خواستار انجام تکالیف قانونی از سوی شهرداری تهران شد.

به گزارش آی سی ان پرس, مجید فراهانی در جریان صد و بیست و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران در خصوص لزوم ارائه جدول بهای خدمات قابل ارائه از سوی شهرداری در چارچوب تبصره های بودجه سال ۱۳۹۸ بر اساس الزام شورا تذکر داد.

وی در این زمینه گفت: هرچند انسجام بخشی به تبصره های بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران و استفاده از الگوی سیاست ها و الزامات تدوین بودجه سال ۱۳۹۸ مصوب شورای اسلامی شهر تهران در انضباط بخشی به تبصرهها قابل تقدیر است، اما بی توجهی شهرداری تهران در ارائه بند ۱٫۲ بخش الف سرفصل های لایحه بودجه مطابق مصوبه «سیاست های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران» که در این بند بر ارائه “جدول بهای خدمات قابل ارائه از سوی شهرداری، سازمان ها، شرکت ها و مؤسسات وابسته باید در قالب یکی از تبصره های بودجه” تاکید شده بود، زمینهساز دوباره کاری شورا را فراهم می کند.

فراهانی افزود: برهمین اساس و به منظور استفاده بهینه از فرصت بررسی بودجه و لزوم تعیین بهای خدمات در قالب یکی از تبصرههای بودجه، لازم است شهرداری نسبت به اجرای تکلیف قانونی خود اقدام و  فهرست بهای خدمات و فعالیت های اثرگذار بر بودجه  را ارائه کند،  تا در جریان بررسی تبصره ها این نرخ ها بررسی و به تصویب برسد.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در غیر اینصورت موکول کردن این نرخ گذاری به طول سال ۱۳۹۸ یا الزام شهرداری به ارائه آن در اصلاحیه بودجه زمینهساز اتلاف منابع شهرداری و تحمیل هزینه های سنگین ناشی از اختلاف بهای دریافتی از شهروندان و قیمت تمام شده واقعی و تحمیل زیان به شهرداری می شود.

وی ادامه داد: بدون شک این غفلت و عدم توجه به الزام شورا که در دو مصوبه «سیاست های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران» و «الزام شهرداری تهران در سامان بخشیدن به ارایه لایحه عوارض و نرخ بهای خدمات»  توسط مدیران شهرداری تهران زمینه ساز کج کارکردی مالی و تحمیل زیان جدی به شهرداری خواهد بود و لازم است این تفکر و رفتار اشتباه از سوی شهرداری اصلاح شود.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: برهمین اساس در اجرای بند ۳ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «لزوم ارائه جدول بهای خدمات قابل ارائه از سوی شهرداری در چارچوب تبصره های بودجه سال ۱۳۹۸ بر اساس الزام شورا» به شهرداری تهران تذکر می دهم.

فراهانی در پایان افزود: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام حناچی شهردار تهران در ارائه هر چه سریعتر این بخش از تبصره های بودجه و همراهی شما همکاران محترم در جریان بررسی و تصویب بودجه سال ۱۳۹۸ به روند تبعیض و تفاوت بعضا دو برابری سرانه بودجه یک شهروند ساکن در مناطق شمالی شهر در مقایسه با شهروند ساکن در سایر مناطق تهران پایان دهیم و برای تهران زندگی اقدامی شایسته انجام دهیم.

دسته بندی: اخبار ویژه, شهردار خبر, ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد