مدیرکل دفتر طرح‌ها و مطالعات فنی و شهری شهرداری مشهد از بهسازی بیش از یک میلیون مترمربع از معابر شهر خبر داد.

به گزارش آی سی ان پرس, به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، ساسان نورین‌مقدم گفت: براساس آمارهای به دست آمده از مناطق شهرداری مشهد، بالغ بر۶ میلیون مترمربع از معابر بالاتر از ۳۰ متر در مشهد وجود دارد که یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمربع از مجموع این معابر در طول این مدت بهسازی شدند.

مدیرکل دفتر طرح‌ها و مطالعات فنی و شهری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه از سال ۸۷ کار طراحی و رفع موانع و دست‌اندازها در سطح پیاده‌روها آغاز شده، بیان کرد: در ابتدا این کار با همکاری تعدادی از دانشجویان رشته‌های معماری و شهرسازی رخ داد، با ابتکاری که شکل گرفت، با سنجش پارامترهایی کار آغاز شد و رفته رفته کار کیفی شد.

وی با تاکید بر اینکه پیاده‌روسازی به صورت مستمر در دست اقدام قرار دارد، افزود: نزدیک به ۱۰ سال از شروع نهضت پیاده‌روسازی یا بهسازی پیاده‌رو ها در مشهد می‌گذرد و کار با فراز و فرود طی این مدت ادامه داشته است.

نورین مقدم اعتبارات بهسازی را تشریح کرد و گفت: اعتبارات بهسازی از سال ۸۷ تا ۹۲ از ۲ میلیارد تومان به ۴۰ میلیارد تومان افزایش یافت، اما در سال ۹۲ این مهم از اولویت‌های کاری خارج شد و اعتبارات در این بخش به ۱۷ میلیارد تومان کاهش یافت.

مدیرکل دفتر طرح‌ها و مطالعات فنی و شهری شهرداری مشهد با اشاره به پیامد پیاده‌روسازی و بهسازی فضاهای شهری، اضافه کرد: رونق رفتارهای اجتماعی و ایجاد فرصت حضور پیاده در معابر شهری نتیجه توجه به بهسازی پیاده‌روها است که سبب رونق و نشاط شهری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بهسازی پیاده‌روها در مدیریت جدید شهری در دستور کار قرار گرفته، ادامه داد: امیدوارم با تمهیداتی که پیش‌بینی می‌شود و مورد توجه مدیریت شهری و شورای شهر قرار دارد، بتوان این موضوع را با قوت تداوم بخشید.

نورین‌مقدم خاطرنشان کرد: در بهسازی پیاده‌روها به موقعیت اجتماعی و جغرافیایی مناطق توجه نشده و تنها سعی شده سطح برخورداری مردم مورد توجه قرار گیرد.

دسته بندی: شهردار خبر, گفتمان شهری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد