عضو شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه بودجۀ ۹۸ هیچ تطابقی با برنامۀ ۵ ساله ندارد گفت: اگر قرار بود مطابق برنامه بودجه تدوین نشود پس علت هزینه کرد شهرداری جهت تدوین برنامۀ ۵ ساله چه بود.

به گزارش آی سی ان پرس, سیده منیره قوامی عضو شورای اسلامی شهر قزوین شب گذشته در صحن پارلمانی اظهار کرد: مطابق با برنامۀ ۵ ساله بنا شده بود تا در سال ۹۸ برای سازمان‌آتش نشانی بالابر خریداری شود که با این رقم بودجۀ در نظر گرفته شده این‌امکان‌ وجود ندارد.

وی افزود: خرید ۶ خودروی پمپ دار در سال ۹۷ و در سال ۹۸ نیز ۶ خودروی پمپ‌دار در برنامه دیده شده که در سال ۹۷ محقق نشده و در ۹۸ نیز محقق نمی‎شود بنابراین ۱۲ خودرو عقب هستیم.

قوامی یادآور شد: زمانی به دنبال مدیریت هزینه هستیم اما برنامۀ ۵ سالۀ شورا تصویب شده در همین دوره است بنابراین چرا باید مطابق برنامه حرکت نکرد و اگر قرار است خریداری نشود پس برنامه کنار گذاشته شود.

وی اضافه کرد: یکی از سیاست‌های کمیسیون مدیریت شهری تفکیک زباله از مبدا بود که در این راستا بنا شده بود تا سطل‎های زیر‌زمینی و هوشمند اجرا شود که به امضای تمامی اعضا نیز در آمده بود اما بعد از گذشت ۶ ماه هیچ اتفاقی صورت نگرفته است.

این عضو شورا عنوان کرد: اگر تفکیک زباله با سطل‌های پلاستیکی پاسخگو بود در حال حاضر باید حداقل شاهد افزایش ۰.۱ درصدی تفکیک می شدیم که چنین امری محقق نشده است.

وی اعلام‌ کرد: بودجۀ ۹۸ اصلا هیچ تطابقی با برنامۀ پنج ساله ندارد بنابراین اگر قرار بر این بود که تطابق نداشته باشد شهرداری چرا برای تدوین برنامه هزینه کرده است؟

وی عنوان کرد: زحمات زیادی برای تدوین برنامۀ پنج ساله در شهرداری و شورا کشیده شد که البته امروز شاهد آن هستیم که علی‌رغم عنوان کردن اینکه بودجۀ ۹۸ برشی از برنامۀ ۵ ساله است اما در عمل این اتفاق نیفتاده است.

وی تصریح کرد: در حوزۀ آتش نشانی هیچ تلاشی جهت تحقق برنامۀ پنج ساله صورت نگرفته و صرفا می‌توان گفت برنامۀ ۵ ساله ویترین بوده است.

به گزارش فارس، در سال ۹۷ بودجه‌ای که برای سازمان آتش نشانی در نظر گرفته شده بود ۴ میلیارد بود که برای سال ۹۸ به ۱۹ میلیارد افزایش پیدا کرده و این در حالی است که مطابق با برنامۀ ۵ ساله خرید تجهیزات و لوازمی که برای سال ۹۸ در نظر گرفته شده بود بسیار بالاتر از این بودجۀ در نظر گرفته شده است.

دسته بندی: اخبار ویژه, شهردار خبر, ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد