شهردار مهاباد در جلسه علنی شورای شهر و شهرداری از افزایش درآمد شهرداری با تعیین قدرالسهم این سازمان در چند پروژه عمرانی و وام بانکی خبر داد.

به گزارش آی سی ان پرس,وی افزود: این مجتمع بصورت یک طبقه مغازه و ۳ طبقه پارکینگ که ۱ طبقه از آن بدون سقف و روباز است احداث می‎شود و میزان سودی که برای شهرداری برآورد شده در مجموع حدودا ۹ میلیارد تومان است که در صورت وصول برای خروج از بحران مورد استفاده قرار می‎گیرد.

علیزاده آذر تصریح کرد: با توجه به قیمت مغازه‎ها و نبود نقدینگی کافی خریداران، واحدهای تجاری این مجتمع با  تسهیلات ویژه ۵۰ درصد نقد و مابقی در ۶ فقره چک بفروش می‎رسد که پیش بینی می‎شود با استقبال مردم روبرو شود و نزدیک به ۴ میلیارد تومان پول نقد تا قبل از پایان سال از محل فروش ۵۰ درصد قیمت نقد واحدهای تجاری این مجتمع به حساب شهرداری واریز گردد.

شهردار مهاباد در ادامه با اشاره به عمومی بودن و عام المنفعه بودن این پروژه اظهار کرد: مشارکت شهرداری در این مجتمع شامل تسهیلات ۴ درصد وام از سوی سازمان همیاری شهرداریهای کشور نیز می‎شود و پیگیری این تسهیلات نیز به همراه پروژه بازار سنتی سید نظام در دستور کار شهرداری قرار دارد.

کامران علیزاده آذر با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد پروژه بازار سید نظام اضافه کرد: بعد از کش و قوس های فراوان  موافقت با تخصیص تسهیلات  حدودا ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان  با کارمزد ۴ درصد  در استان صورت گرفته است.

وی افزود: حمایت سازمان همیاری شهرداریهای کشور از پروژه های عمرانی در شهرداریها با توجه به نبود سقف تعیین شده می‎تواند راه حل خوبی برای اجرای پروژه های عمرانی و مشارکتی در شرایط فعلی باشد.

*پایانه روستایی شمال و کسب درآمد ۳ میلیاردی شهرداری مهاباد*

شهرداری مهاباد از کسب درآمد حدودا ۳ میلیارد تومانی ناشی از احداث پایانه روستایی شمال خبر داد و گفت: این پایانه که طبقه همکف آن ۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع است به یک مکان دائمی و ماندگار جهت ارائه خدمات روستایی تبدیل می‎شود و ۹ مغازه این پایانه نیز با توجه به ارزش بالای زمین در این منطقه بصورت سرقفلی واگذار می شود.

وی افزود: درآمد ناشی از واگذاری این ۹ مغازه به ۳ میلیارد تومان می‎رسد اما پیش بینی می‎شود جهت استقبال بیشتر خریداران بصورت ۵۰ درصد اولیه نقد و مابقی بصورت ۶ فقره چک واگذار می‎شوند.

*تحقق ۵۰ درصد پیش بینی درآمدی شهرداری مهاباد در ضرب الاجل تعیین شده*

کامران علیزاده آذر شهردار مهاباد از تحقق ۵۰ درصدی پیش بینی درآمدی در یک ماه جاری خبر داد و گفت: طبق برآوردهای های اولیه که ۵ میلیارد تومان درآمد پیش بینی شده بود شهرداری مهاباد در یک ماه جاری ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نقدی داشته که ۲ میلیارد و ۴۰ میلیون آن برای پرداخت حقوق و بیمه کارکنان این سازمان هزینه شده است.

وی افزود: در اسفند ماه نیز این طرح تخفیف در صدور پروانه نیز با توجه به استقبال شهروندان ادامه خواهد داشت و پیش بینی می‎شود شهرداری مهاباد در ماه اسفند درآمد بیشتری کسب نماید.

شهردار مهاباد با اشاره به نزدیک شدن به زمان تصویب بودجه سال ۹۸ اظهار کرد: اگرچه بررسی ها و برآوردها همچنان ادامه دارد اما سیاست گذاری شهرداری و اعضای شورای شهر  با توجه به رکود درآمدها مشابه سال گذشته  پرداخت حقوق در اولویت اول خواهد بود و پیش بینی نمی شود تغییرات اساسی در میزان بودجه صورت بگیرد.

دسته بندی: اخبار ویژه, شهردار خبر, ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد