شهرداری جدول بهای خدمات را ارائه کند

به گزارش آی سی ان پرس,مجید فراهانی در جلسه علنی امروز شورای شهر درباره ارائه جدول بهای خدمات از سوی شهرداری در چارچوب بررسی بودجه سال‌ آینده تذکر داد.

وی با بیان اینکه انسجام‌بخشی به تبصره بودجه پیشنهادی شهرداری و استفاده از الگوی سیاست‌ها و الزامات تدوین بودجه خوب است، گفت: بی‌توجهی شهرداری در ارائه بند 1.2 بخش الف سرفصل لایحه بودجه که بر جدول بهای خدمات قابل ارائه از سوی شهرداری و مؤسسات وابسته است در قالب یکی از تبصره‌های بودجه تأکید شده و زمینه دوباره‌کاری شورا را فراهم می‌کند.

عضو شورای شهر تهران، گفت: به منظور استفاده بهینه از فرصت و لزوم تعیین بهای خدمات لازم است شهرداری نسبت به اجرای تکلیف قانونی خود اقدام و فهرست بهای خدمات و فعالیت اثرگذار بودجه را ارائه کند تا بتوانیم نرخ‌ها را بررسی و تصویب کنیم.

فراهانی موکول نمودن این نرخ‌گذاری به سال 98 یا الزام به ارائه آن در اصلاحیه بودجه را زمینه‌ساز اتلاف منابع شهرداری و تحمیل هزینه‌های سنگین دانست و گفت: بدون شک این غفلت و عدم توجه به الزام شورا در دو مصوبه سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه سال 98 و الزام شهرداری در سامان‌ بخشیدن به ارائه لایحه عوارض و نرخ بهای خدمات توسط مدیران شهرداری تهران زمینه‌ساز کج‌ کارکردی مالی و تحمیل زیان جدی به شهرداری می‌شود و لازم است این تفکر و رفتار اشتباه از سوی شهرداری اصلاح شود.ارسال دیدگاه