خرید نفت هند از ایران در ماه ژانویه ۴۵ درصد کاهش یافت و به ۲۷۰ هزار ۵۰۰ بشکه در روز رسید.

به گزارش آی سی ان پرس, نوشت خرید نفت هند از ایران در ماه ژانویه ۴۵ درصد کاهش یافت و به ۲۷۰ هزار ۵۰۰ بشکه در روز رسید که کمتر از روزانه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای است که برای این ماه برآورد شده بود؛ زیرا برخی از محموله‌ها تاخیر داشتند.

هند اجازه دارد تا ماهانه ۱٫۲۵ میلیون تن نفت خام از ایران بخرد؛ بر اساس آمار رهیابی نفتکش‌ها، واردات روزانه حدود ۳۰۰ هزار بشکه‌ای هند از ایران در ماه ژانویه ۱۰٫۴ درصد کمتر از ماه دسامبر بود.

بر اساس آمارها، ایران در ماه ژانویه، هفتمین تامین‌کننده نفت هند بود در حالی که در ماه دسامبر در جایگاه ششم قرار داشت و در سال گذشته در مکان سوم بود. سهم ایران در واردات نفتی هند از حدود ۱۰ درصد در سال گذشته، به حدود ۶ درصد در ماه گذشته کاهش یافت.

در ده ماه نخست سال مالی جاری که از ماه آوریل آغاز شد، واردات نفت هند از ایران ۱۴٫۵ درصد افزایش یافت و به ۵۰۷ هزار بشکه در روز رسید زیرا پالایشگاه‌های هندی خرید نفت از ایران را در آستانه آغاز تحریم‌های آمریکا علیه ایران، به علت تخفیف‌های تهران افزایش دادند.

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران سال گذشته گفت تهران امید دارد که در سال ۱۹-۲۰۱۸ بیش از ۵۰۰ هزار بشکه نفت از هند بفروشد و تقریبا هزینه حمل رایگان و دوره اعتبار پرداخت طولانی‌تری برای تقویت فروش به دهلی‌نوپیشنهاد کرده بود.

به گفته یک مقام دولتی هند، پالایشگاه‌های هندوستان پترولیوم و بهارات پترولیوم، مانگلور و ایندین اویل، در ماه فوریه هم‌اندازه ماه مارس از ایران نفت می‌خرند.

شرکت ملی نفت هند در ماه فوریه ۵ میلیون بشکه نفت سفارش داد، پالایشگاه‌ مانگلور ۲ میلیون بشکه وهندوستان پترولیوم و بهارات پترولیوم هر کدام یک میلیون بشکه نفت سفارش دادند.

دسته بندی: آخرین اخبار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد