رئیس سامانه نظارت همگانی ۱۸۸۸ گفت: روزانه سامانه پاسخگویی شهرداری ۶ هزار پیام دریافت می کند، برخی از آنها در کوتاه مدت قابل اجراست؛ اگر پیامی پاسخ داده نشود با خاطیان برخورد و امتیاز منفی برای آنها ثبت می شود.

به گزارش آی سی ان پرس, هموطنان عنوان کردند«متاسفانه بعد از ترک مسئولیت شهردار تهران توسط آقای قالیباف، دیگر سامانه های۱۳۷و۱۸۸۸ پیگیر مشکلات و مسائل مردمی کمافی السابق نمی باشند.در زمان تصدی ایشان بر صندلی شهرداری تهران کافی بود یک پیام نظافت در سامانه۱۳۷، فقط دوبار تکرار شود، دیگر آن شهردار کمکار ناحیه ، از فردا پشت میزش حضور نداشت. حتی اگر به سامانه۱۸۸۸ در قالب انتقاد و شکایت موضوعی مطرح می شد، حتی معاونین و شهردار منطقه نیز احساس رعب و وحشت از کمکاری می کردند اما الان کجای تهران این ترس و اضطراب در مردم مشاهده می گردد؟ چرا باید برای یک نظافت ده بار با ۱۳۷تماس حاصل نمود و نهایتا پاسخ می دهند که نیروی کافی نداریم اما بهرحال ۲۴ساعته صورت خواهد گرفت. نهایتا اینکه اگر به۱۸۸۸ مطرح شود، می گویند که تذکر شفاهی داده شد در حالیکه برای صدها معبر در یک ناحیه و منطقه همین جواب را می دهند لیکن قانون رسیدگی به تخلفات اداری در ماده هشت تاکید بر شدت مجازات بعد از یک مرتبه تذکر شفاهی دارند که این کوتاهی ها، منجر به بی تفاوت ماندن کارمندان نسبت به امور مردم می شود.حتما مسئولان مطالعه و رسیدگی کنند. فرمان شهرداری را از دستان خویش رها ننمایند که شهر چهره ی زشت به خود می گیرد.»

سلیم جوهری رئیس سامانه نظارت همگانی ۱۸۸۸  در این باره گفت: زمانی که شهروندان با سامانه ۱۳۷ تماس می گیرند این سامانه پیام ها را به واحدهای اجرایی ارجاع می‌دهد؛ اگر شهروندان از اقدامات صورت گرفته راضی نباشند با سامانه ۱۸۸۸ تماس گرفته و اعتراض خود را اعلام می‌کنند و ما نیز یک پیام دیگر ثبت می‌کنیم.

وی ادامه داد: برای یک موضوع دو پیام ثبت می‌شود به همین دلیل فرآیند را اصلاح می‌کنیم که اگر شهروندان با سامانه ۱۳۷ تماس گرفته و موضوع خود را اعلام کرده باشند؛ اگر دوباره در مورد همان پیام با ۱۸۸۸ تماس بگیرند و کد پیگیری را اعلام کنند، دیگر اپراتور ۱۸۸۸ پیام را ثبت نمی‌کند و در فرآیند سامانه ۱۳۷ تذکری را برای آنها ثبت می‌کند.

جوهری افزود: کارهای نرم‌افزاری انجام شده و از این هفته کار آغاز می‌شود و با این  اقدام ضمانت اجرایی پیام‌های شهروندان بالا می‌رود.

وی با بیان اینکه ۱۸۸۸ نقش نظارتی دارد،‌گفت: وقتی تذکر ثبت می‌شود، برای واحد اجرایی نمره منفی دارد.

این قام مسئول با بیان اینکه در این فصل  شکایت از سد معبرها به ۱۳۷ و ۱۸۸۸ زیاد است،‌گفت: سد معبرهای  هر سال در شب عید بیشتر می‌شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا برخی از پیام‌ها پاسخ داده نمی‌شود، گفت: روزی ۶ هزار تماس گرفته می‌شود بخشی از تماس‌ها در کوتاه‌مدت قابل اجرا و برخی نیاز به زمان دارد اما اگر پیامی انجام نشود، ما تذکر می‌دهیم و امتیاز منفی ثبت می‌شود و موضوع را پیگیری می‌کنیم و با عواملی که کوتاهی کرده باشند برخورد می‌شود.

دسته بندی: اخبار ویژه, ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد