«شیخ عبدالرحمن السدیس» امام و خطیب مسجد الحرام گفت: سرزمین اسلام به طور عمومی و حرمین شریفین به طور خصوصی این روزها با حملات کورکورانه و ددمنشانه ای روبروست که اتحاد همگان در برابر فتنه را می طلبد.

به گزارش آی سی ان پرس, السدیس در خطبه های نماز جمعه از مسلمانان خواست بر اساس آداب و رسوم برگرفته از شریعت اسلامی که نسبت به احترام به دیگران و تزکیه نفس ترغیب می کند، عمل کنند.

وی با ادعای اینکه کسی نیست که بدی نکرده باشد و کسی هم نیست که فقط خوبی از او سرزده باشد،  افزود:امروز امت اسلام که به دنبال برون رفت از فتنه ها و بلاهاست، بیش از هر زمانی باید در وفاداری و صداقت وابستگی از سیره رسول خداوند(ص) و صحابه پیروی کند.

وی با اشاره به اینکه نزاع در اختلافات فرعی نباید سبب درگیری ها و تنش ها و اتهام زنی ها باشد، خاطرنشان کرد:  دین اسلام در دنیا براساس ظاهر مردم رفتار می کند زیرا باطنشان به سوی خدا تمایل دارد.

خطیب مسجد الحرام در ادامه جوانان را به مواجهه با آنچه حملات ناعادلانه رسانه ای علیه سرزمین های اسلامی و عربستان خواند، دعوت کرد و گفت: جوانان نباید فریب شایعات مغرضانه ای را که هدف نابودی جوامع و تجزیه آنها را دنبال می کنند بخورد.

وی در پایان برای نجات مسجد الاقصی از دست اشغالگران و همچنین اصلاح اوضاع مسلمانان در عراق و یمن و تحکیم کتاب و سنت در سرزمین های آنها دعا کرد.

دسته بندی: آخرین اخبار, جهان اسلام برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد