شهردار بوشهر گفت: وضعیت روگذر میدان آزادی و چرخ فلک بوشهر به عنوان دو پروژه‌ای که خواسته مردم برای ساماندهی و تکمیل آن بوده در اولویت قرار دادم که امروز شاهد هستیم که در این دو پروژه اتفاقات خوبی رقم خورده است.

به گزارش آی سی ان پرس, سید نورالدین امیری صبح امروز  اظهار داشت: ۱۳۳ روز پیش در حالی با اعتماد دوسوم از اعضاء شورای شهر بوشهر شهرداری مرکز استان را تحویل گرفتم که اولین اولویت کاری خود را بر ساماندهی پروژه‌های مشکل دار و توجه به مطالبات عمومی در حوزه خدمات شهری متمرکز کردم.

شهردار بندر بوشهر گفت: وضعیت روگذر میدان آزادی و چرخ فلک بوشهر به عنوان دو پروژه‌ای که خواسته مردم برای ساماندهی و تکمیل آن بوده در اولویت قرار دادم که امروز شاهد هستیم که در این دو پروژه اتفاقات خوبی رقم خورده است. اگر چه تقاطع غیر هم سطج میدان آزادی بوشهر از واپسین لحظات سال گذشته بر روی ترافیک قرار گرفت اما نیاز بود که عیوب این پروژه به خوبی احصاء و زمینه لازم برای اصلاح آن فراهم شود.

امیری با قدردانی از اعضاء شورای اسلامی شهر بوشهر یادآور شد: در این راستا و پس از رفع یک سری از مشکلات مالی و حقوقی با پیمانکار، اقدام به مقاوم سازی پشت ستون ها، اصلاح گاردریل‌های محافظتی، جابجایی خطوط آب و فاضلاب کردیم و با پیگیری‌های انجام شده تا پایان امسال زیبا سازی و اجرای فضای سبز آن نیز انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: دیگر پروژه که بخش عمده‌ای از هزینه‌های خود را دریافت اما اقدامی جدی در جهت اتمام آن نکرده بود پروژه چرخ فلک بود که با دعوت از سرمایه‌گذار و رفع یک سری مشکلات حقوقی و در چارچوب قرارداد، فعالیت این پروژه از سر گرفته شد و اکنون نیز درصد پیشرفت فیزیکی خوبی دارد که سرمایه گذار قول داده تا قبل از عید نوروز آن را تحویل دهد.

شهردار بندر بوشهر یادآور شد: همزمان با اجرای پروژه چرخ فلک، محوطه سازی، ایجاد پارکینگ، ساخت سرویس‌های بهداشتی و ساحل‌سازی در کنار آن در حال انجام است تا در زمان بهره‌برداری مشکلی در این خصوص وجود نداشته باشد.

امیری با اشاره به دیگر فعالیت های انجام شده در طی مدیریت بر شهرداری بندر بوشهر، گفت: در راستای توسعه متوازن حوزه شهری، نگاهی خاصی به مشکلات مناطق کالبدی شهر بوشهر در جنوب این شهر داشته‌ام که در کنار آسفالت کوچه‌های خاکی ، ایجاد پارک‌های محله‌ای ، بازگشایی گذرها و ساماندهی دره ریشهر نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برای سال آینده ساخت سرای محله با هدف تقویت محلات و با اجرای برنامه‌های فرهنگی از طریق ایجاد یک سری کانون‌های فرهنگی ، هنری و ورزشی در این سرامحله‌ها انجام می‌شود که سهم خوبی برای محلات جنوبی شهر بوشهر پیش‌بینی شده است.

شهردار بندر بوشهر در خصوص جدیدترین پروژه‌های در دست اجرای شهرداری بندر بوشهر بیان کرد: در کنار نصب پل عابر پیاده نیایش، اصلاح کف پوش و پیاده‌روها و ساماندهی وضعیت کانال‌های آب سطحی در اطراف میادین معراج ، فرودگاه، ساعت، شهرداری و خیابان‌های امام خمینی ، شهید عاشوری، فرهنگ و جمهوری، دو پروژه بزرگ لیان و روگذر میدان مطهری تا پیش از سال جدید به مناقصه و تشریفات قانونی می‌رود .

امیری عنوان کرد: در صورت تحقق بودجه‌ای این دو پروژه پیش‌بینی می شود که پروژه لیان و میدان مطهری به ترتیب پس از یک و دو سال آماده بهره برداری شود. برای اجرای جاده دسترسی از سرتل به نیروگاه نیز تلاش می‌کنیم که در صورت تامین بودجه آن، این پروژه نیز از سال آینده وارد فاز اجرایی می‌شود.

شهردار بندر بوشهر با اشاره به رفع نقاط حادثه خیز شهری عنوان کرد: اصلاح هندسی معابر شهری و استفاده از ظرفیت برخی از خیابان‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم که بازگشایی مسیر خیابان ساحلی در محدوده پارک صدف به سمت میدان شهید رئیس علی دلواری پس از ایمن سازی و ایجاد یک چراغ راهنمایی به همراه مناسب سازی میدان انتظام و سه راه امام زاده در کنار برخی از نقاط شهری از این جمله است.

امیری یادآور شد: در جهت ایجاد سامانه هوشمند ترافیک شهری، نصب دوربین‌های ترافیکی در دستور کار قرار گرفت که تاثیر به سزایی در روان‌سازی ترافیک و کاهش جرائم رانندگی داشته است.

دسته بندی: اخبار ویژه, شهردار خبر, ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد