شهردار بجنورد گفت: استراتژی شهرداری بجنورد سال جاری و سال‌های آتی بازگشایی معابر و برقراری ارتباط بین معابر محلی، منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای شهر بجنورد است.

به گزارش آی سی ان پرس,،  روح الله براتیان شهردار بجنورد با اشاره به اینکه در حال حاضر شهروندان برای دسترسی به معابر به ناچار باید حرکت‌های اضافه را برای رسیدن به مقصد انجام دهند ، گفت: استراتژی شهرداری بجنورد طی امسال و سال‌های آتی بازگشایی معابر و برقراری ارتباط بین معابر محلی ، منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای شهر بجنورد است.

وی افزود: تمامی معابر بجنورد در گذشته که بر اساس طرح تفضیلی بازگشایی شدند ، چون براساس یک برنامه و استراژی مشخصی پایه‌گذاری و پیش بینی‌های نشدند سبب برهم خوردن توازن شهری شده است.

براتیان گفت: با بازگشایی‌ها که در نقاط مختلف شهر درحال انجام است ، تسهیل تردد در این معابر انجام میشود که با تحقق این هدف، زمان کمتری صرف تردد شده و همچنین وضعیت ترافیکی، مصرف سوخت و محیط زیست بهبود می‌یابد.

شهردار بجنورد اظهار کرد: بخشی از این هدف با بازگشایی معابر آیت‌الله بجنوردی ، شرق سپاه به بلوار پرفسور سمیعی ، صیاد شیرازی به ۳۲ متری شهدا و همچنین بازگشایی ۱۶ متری خیابان قیام و اتصال آن به فرخی ، اتصال خیابان میرزا رضا کرمانی‌و . . . تحقق می‌یابد.

وی بیان کرد: شهر بجنورد در حاشیه جاده ترانزیت قرار گرفته و اکثر معابر شهری نیز در راستای همین جاده، یعنی شرقی- غربی رشد کرده است.

بازگشایی رینگ‌های شمالی و جنوبی بجنورد

شهرداری مرکز استان با اشاره به مسافر خیز بودن بجنورد گفت: در پیک سفر‌های بین شهری ، ورودی‌های بجنورد و همچنین معابر درونی ترافیک‌های سنگینی به خود می‌بینند ،به همین سبب بازگشایی‌های بسیاری برای انجام در دستور کار قرار گرفته است.

براتیان اظهار کرد: رینگ‌های شمالی شهر شامل ارتباط ۳۲ متری جوادالائمه از سمت شرق به ۷۲ متری امام رضا (ع) (محور بجنورد- شیروان) که با برقراری آن خیابان‌های معراج و باقرخان تا باند کندروی ۷۲ متری امام رضا (ع) متصل می‌شود ، دیگری نیز از سمت جنوب است که ارتباط ۳۲ متری شهدا با چهارراه ولایت تکمیل می‌شود.

وی درباره رینگ جنوبی شهربجنورد گفت: بازگشایی و اتصال ۶۲ متری پیامبر اعظم (ص) تا بلوار امام علی (ع) و اتصال آن به باند کندرو امام رضا (ع) نیز رینگ جنوبی شهر را کامل می‌کند.

شهردارافزود: با تکمیل و اتمام پروژه بازگشایی خیابان ۴۲ متری آیت الله بجنوردی نیز ارتباط بین شرق و غرب شهر نیز برقرار می‌شود.

وی با بیان این که شهرداری بجنورد با هدف مدیریت بحران ، اقدام به طرح ریزی افزایش مسیر‌های ورودی و خروجی بجنورد کرده است، گفت: شهر بجنورد از معابر جاده‌ای تنها یک ورودی و خروجی دارد و در مواقع بحرانی، خروج اسضطراری را دچار مشکل می‌کند.

وی اظهار کرد: قصد داریم تا یک معبر دیگر به تمامی مسیر‌های ورودی و خروجی شهر اضافه کنیم تا در صورت بروز مشکل، خروج مردم از شهر دردسر ساز نشود.

براتیان افزود: از سوی جاده تهران خیابان آیت الله بجنوردی از شمال شرق مشهد، ۳۲ متری جوادالائمه و از سوی جاده اسفراین نیز ۳۲ متری سعدی احداث می‌شود.

دسته بندی: شهردار پاسخگو, شهردار خبر برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد