مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: در حالی که کل واحدهای مسکونی موجود دراستان در ابتدای انقلاب ۵۰ هزار و ۷۰۵ واحد بوده این رقم در سال جاری به ۳۷۶ هزار و ۹۳۳ واحد مسکونی افزایش پیدا کرده است.

به گزارش آی سی ان پرس, حسن صبوری شامگاه چهارشنبه  اظهار داشت: در سال ۵۷ مساحت فضای سبز شهر قم ۷۳ هزار و ۱۸۷متر مربع بوده که در سال ۹۷ این عدد بالغ بر پنج میلیون و ۴۴۰ هزار متر مربع می باشد.
وی همچنین بیان کرد: در سال ۵۷ برای هر شهروند سه دهم متر مربع فضای سبز وجود داشته ولی این سرانه در سال جاری به ۴٫۳ متر مربع ارتقاء یافته است.
این مسئول همچنین طول راه ها و مسیرهای مواصلاتی استان در سال ۵۷ را ۳۴۲ کیلومتر دانست و گفت: اکنون یکهزار و ۸۰۴ کیلومتر راه در استان وجود دارد.
صبوری اذعان کرد: در سال ۵۷ تنها ۲۶ روستای قم از جاده آسفالته بهره مند بودند، ولی این آمار در حال حاضر به ۲۴۴ روستا رسیده، و تقریبا تمامی روستاها از راه مناسب برخوردار می باشند.
طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، قم دارای ۱۲۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است؛ جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از ۵۵ هزار و ۸۶۵ تن است که در قالب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار زندگی می کنند.
این مسئول یادآور شد: در ۴۰ سال گذشته محورهای راه فرعی و روستایی زیادی احداث شده که محورقنوات به طول هشت کیلومتر، محور جعفریه به طول ۳۰ کیلومتر که به محور بزرگراهی تبدیل شده از شاخص ترین آن محسوب می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی قم همچنین خاطر نشان کرد: ۸۱ درصد عملیات احداث و آسفالت راه های قم مربوط به دوران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است.

** مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم نیز در ادامه این نشست خبری گفت: ۳۰۸ کیلومتر آزاد راه، ۱۹۱ کیلومتر راه اصلی عریض، ۱۳۴ کیلومتر راه اصلی معمولی،۱۵۰ کیلومتر راه فرعی و ۶۵۴ کیلومتر راه فرعی درجه ۲ آسفالته در استان وجود دارد.
ابوالفضل جمالی با اشاره به ۶۲ کیلومتر راه شوسه درجه ۲ در استان اضافه کرد: ناوگان راهداری قم به ۳۳ دستگاه ماشین آلات سنگین، ۵۸ دستگاه نیمه سنگین و ۲۴ دستگاه سبک مجهز است.

دسته بندی: آخرین اخبار, توسعه پایدار شهری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد