در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس، برنامه درسی بازنگری شده دوره دکتری ریاضی کاربردی به تصویب رسید.

به گزارش آی سی ان پرس, در این نشست دکتر محمدرضا کلباسی معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس، موضوع برنامه درسی بازنگری شده دوره دکتری ریاضی کاربردی را مطرح کرد و اظهار داشت: رشته ریاضی از جمله رشته‌هایی است که از زمان تصویب برنامه درسی آن حدود ۱۵ سال می گذرد و بر اساس مصوبات وزرات علوم رشته هایی که بیش از ۱۰ سال از زمان تصویب برنامه درسی آنها گذشته باشد باید بازنگری شوند. در بازنگری صورت گرفته، رشته ریاضی با ۴ گرایش مجزا تعریف و سرفصل های هر یک تعیین شد.

در ادامه دکتر مینایی مدیر دفتر ارزیابی، گسترش و بازنگری دانشگاه تربیت مدرس در خصوص دلایل توجیهی بازنگری برنامه درسی، برنامه درسی مصوب رشته، برنامه درسی بازنگری شده رشته، کمیته بازنگری برنامه درسی، سابقه ارائه رشته در دانشگاه تربیت مدرس، رشته های دایر در گروه، طرح موضوع در کمیسیون برنامه ریزی جامع آموزشی و شورای آموزشی دانشگاه مطالبی را عنوان کرد.

دکتر حسینی مدیر گروه ریاضی نیز در ادامه تصریح کرد: برنامه درسی بازنگری شده رشته در ۴ گرایش آنالیز عددی و کاربردها، بهینه سازی و کاربردها، ریاضیات زیستی و علوم داده است. تعداد واحدهای درسی ارائه شده در دوره شامل ۱۲ واحد درس الزامی، ۴ واحد درس اختیاری و ۲۰ واحد رساله می باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در ادامه پس از بررسی موضوع از سوی اعضای شورا، برنامه درسی بازنگری شده دوره دکتری ریاضی کاربردی به تصویب رسید.

دسته بندی: پژوهشگاه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد