گشایش پل تقاطع نلسون ماندلا و الهیه/اتصال محله‌های جردن و الهیه

به گزارش آی سی ان پرس,گشایش پل تقاطع نلسون ماندلا و الهیه روی بزرگراه مدرس در شهریور ماه باعث ارتباط بین محله‌های نلسون ماندلا(جردن) و الهیه می‌شود. این پل در حالی به بهره‌برداری می رسد که 22 میلیارد تومان هزینه دربرداشته و 200 نفر نیروی کار از کارگر ساده گرفته تا کارشناس و مدیر با تلاشی مجدانه مدت زمانی حدود  2 سال را صرف اجرای این طرح کرده‌اند تا جایی که با گشایش این پل نه تنها ساکنان محله‌های محدوده شهرداری منطقه 3 بلکه محله‌های مناطق همجوار هم با کاهش بار ترافیکی رو به رو خواهند شد.

شهردار منطقه 3 درباره مشخصات این پل می‌گوید: طول مسیر این پل 500 متر است و مقاومت آن در برابر زلزله طبق آخرین آئین‌نامه‌های روز برای طراحی همه سازه‌ها بیش از 7 ریشتر است.

مصطفی سلیمی؛ ساخت این پل را به دلیل قرار گرفتن در یکی از نقاط حساس پایتخت و ازدحام خودروها به شکل شبانه و از ساعت 12 شب تا 5 بامداد اعلام می‌کند و می‌افزاید: ساخت شبانه پل باعث شد تا مدت زمان اجرای این طرح طولانی و هزینه‌بر شود.

او ادامه می‌دهد: این پل، محله نلسون ماندلا (جردن) را به محله الهیه متصل می‌کند و خودروهایی که از شمال به جنوب بزرگراه مدرس در حال تردد هستند با افتتاح این پل می‌توانند تغییر مسیر داده و به سمت شمال حرکت کنند.

شهردار منطقه 3 به کوتاه شدن فاصله مسیر خودروهای عبوری اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: خودروهایی که از مسیر بزرگراه مدرس جنوب قصد بازگشت را داشتند باید مسافتی در حدود 5 کیلومتر را  صرف مسیر رفت و برگشت می‌کردند و از اتوبان شهید حقانی و پل‌های فجر را دور می‌زدند که بسیار مسیر طولانی بود.

سلیمی افتتاح این پل را موجب کاهش بار ترافیکی در تقاطع پارک وی، اتوبان حقانی و اتوبان مدرس جنوب می‌داند و توضیح می‌دهد: ارتباط خیابان نلسون ماندلا با الهیه که توسط اتوبان مدرس قطع شده بود؛ با افتتاح این پل برقرار می‌شود.

شهردار منطقه 3 با بیان اینکه گشایش این پل بار ترافیکی را کاهش می‌دهد، ادامه می‌دهد: اکنون مقصد 50 درصد از خودروهایی که از خیابان نلسون ماندلا به اتوبان مدرس می‌روند به سمت تجریش و زعفرانیه و الهیه و حتی چمران است که یا باید از طریق خیابان ولیعصر(عج) پشت تقاطع چهارراه پارک وی و در ترافیک سنگین بمانند یا از اتوبان حقانی دور بزنند و به سمت شمال بیایند که مسافتی طولانی دارد. به همین خاطر است که  چهار راه پارک وی محل ترافیک سنگین منطقه است و با افتتاح این پل بار ترافیکی به اندازه قابل ملاحظه‌ای سبک شده و کاهش می‌یابد.

مصطفی سلیمی؛ محدودیت بودجه و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را  را باعث نورپردازی ساده این پل برای افزایش زیبایی بصری و تأمین امنیت پل اعلام می‌کند و می‌گوید: بعد از گشایش پل، برنامه‌ای برای توسعه و تکمیل آن در زمینه زیباسازی اجرا خواهد شد که یکی از این موارد ایجاد فضای سبز و بوستان است.ارسال دیدگاه