آرشیو دسته: فرهنگ و مدیریت شهری

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار قزوین گفت: بودجه سال آینده شهرداری قزوین بر مبنای برنامه پنج‌ساله مصوب تنظیم می‌شود.

مشاور دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی ضمن تشریح مبانی حقوقی و قانونی شکل‌گیری بنیاد مسابقات قرآن سازمان اوقاف به شکل‌گیری آن در زمانی اشتباه اشاره کرد و گفت: اگر ایده و انگیزه دیگری همچون واگذاری کارها به بخش غیردولتی مد نظر است، راه حل آن شکل‌گیری ساختار خصولتی نیست.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: تکمیل”مسکن مهر” تعهدی از سوی دولت و جزئی از وظایف وزارت راه وشهرسازی است که باید با همکاری دستگاه‌های اجرایی دیگر سریعتر به سرانجام برسد.

قطار گردشگری بین المللی عقاب طلایی با عنوان «راه ابریشم» صبح شنبه در نخستین ایستگاه گردشگری خود در ایران، وارد استان فارس شد.

شهردار لواسان از ثبت‌نام و صدور کارت شهروندی در این شهر خبر داد و گفت: تاکنون 15 هزار نفر برای بهره‌مندی از کارت شهروندی ثبت‌نام شده‌اند.

رئیس شورای شهر تهران با اعلام آمادگی برای شهردار تهران شدن گفت: بخشی از اصلاح طلبان فکر می‌کنند شهردار شدنم باعث از هم پاشیدگی شورای شهر می‌شود اما برای ریاست شورا جایگزین هست.

سلسله نشست های تخصصی خوشنویسی مکتب میر عماد با همکاری انجمن خوشنویسان ایران

به گزارش آی سی ان پرس ، دکتر یارزاده خاطرنشان کرد: هدف این اجلاس این بود که ما به پتانسیل های خوب شهر خوب نگاه کنیم و نگاه به آنها را به روز کنیم تا از طریق آن شهر بتواند هم ارتباطات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خود را توسعه دهد و هم در مسیر دیپلماسی […]

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: در اقتصاد دانش‌محور استارتاپ آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان حرف اول را می‌زنند و بر همین اساس 2 رویداد استارتاپی در استان برگزار کردیم.

به هیچ عنوان زیبا نیست که طراحی‌های پرهزینه پروژه‌های سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین داخل کمد برود و خاک بخورد.

مسوول دبیرخانه منطقه جنوب انجمن علوم گردشگری ایران گفت: نهمین برنامه دوشنبه‌های گردشگری با موضوع راهکارهای توسعه گردشگری ادبی در شیراز و در مجموعه حافظیه برگزار می‌شود.

مدیر پارک کوهستانی دراک گفت: این پارک به‌زودی تبدیل به مکان گردشگری و تفریحی می‌شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان از صدور بیش از 17 هزار برگ بارنامه از ابتدای مهرماه از مبدأ این استان خبر داد و گفت: بیش از یک‌هزار و 100 حلقه لاستیک با نرخ دولتی بین ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان توزیع ‌شد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرگز نمی توان برای قانون منع بکارگیری بازنشستگان استثناء قائل شد، گفت: این قانون علاوه بر مناصب دولتی، مشمول تمام شهرداران کشور از جمله شهردار تهران نیز می شود.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان قزوین از کشف محموله ۴ هزار عقرب در یک اتوبوس بین ‌شهری در استان قزوین خبر داد و گفت: یک متخلف در حال انتقال این عقرب‌ها به تهران بود که ورود چند عقرب میان مسافران ماجرا را فاش کرد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ارومیه گفت:طبقه سوم ساختمان 6 طبقه در ارومیه بر اثر نشتی گاز دچار انفجار شدید شده و با توجه به قدرت تخریب آن، 10 نفر از همسایه های اطراف دچار آسیب دیدگی شدند.

فرماندار تبریز، گفت: همسر مدیرعامل سکه ثامن در فرودگاه تبریز بازداشت شد.

معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت:‌ بارندگی‌های اخیر گیلان که در یک بازه زمانی ۲۴ ساعته اتفاق افتاد در ۵۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یاسوج از تدوین طرح جامع ترافیک شهری خبر داد و گفت: شهر یاسوج تنها مرکز استانی بوده که سامانه پایش تصویری ندارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شورای عالی اقتصاد برای برطرف کردن مشکلات سد راه عملیات اجرایی سد چم شیر گچساران ورود می‌کند.