آرشیو دسته: فرهنگی

گروه فرهنگی ــ رئیس سازمان فرهنگی شهرداری خرم‌آباد گفت: خرم‌آباد به همراه نوزده شهر دیگر کشور به مرحله نهایی انتخاب پنجمین «پایتخت کتاب ایران» راه یافت.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی در بازدید خود از گرمخانه های مناطق مختلف تهران به بررسی کیفیت خدمات رسانی به آسیب دیدگان اجتماعی پرداخت.

مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به تشریح برنامه‌های این سازمان در هفته کتاب پرداخت.

شهردار اراک گفت: پیاده سازی و اجرای نظام مدیریت یکپارچه شهری در کشور از ضروریات است که می طلبد با عزم دولت و مجلس اجرایی شود.

استاندار مرکزی گفت: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی زمینه ساز حمایت از تولید است و رفع مشکلات و موانع تولیدکنندگان را مدنظر دارد.

استاندار لرستان گفت: امروز ایران به لحاظ شاخص سخت قدرت دفاعی و بازدارندگی در بهترین شرایط در طول تاریخ خود قرار دارد.

باید تمام مسئولین منسجم کار کرده و از یک تیم حرفه ای تخصصی برای پیش برد اهداف خود استفاده کنند و قطعا هم به جواب خواهند رسید .

مجلس در تلاش است که این امر را تحقق بخشد. با توجه به رایزنی ها و صحبت هایی که با دولت صورت گرفته است ،در این زمینه فعالیت های خود را افزایش داده ایم .

دوازدهم مهر یکصد و سی نهمین زاد روز تقی دانشور است، هنرمندی که از او به عنوان نخستین نوازنده ویولن در تاریخ معاصر موسیقی کشور یاد شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان گفت: ۱۵۰ نخبه و سفیر فرهنگی از پنج قاره و ۵۶ کشور جهان، برای شرکت در همایش بین المللی سفیران و نخبگان فرهنگی وارد این استان شدند.

رئیس مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی استان تهران گفت که ۷۰ هزار زائر سیدالشهدا (ع) در ایام پیاده روی اربعین از خدمات اسکان و پذیرایی موکب داران این استان در نجف اشراف بهره مند می شوند.

سه طرح میراث فرهنگی و گردشگری نطنز شامگاه چهارشنبه شب در آیینی با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسئولان این شهرستان به بهره برداری رسید.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و معارف قرآنی گفت: تاکنون ۱۲ هزار نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که ۷۵ درصد آنها به استخدام مراکز فرهنگی، آموزشی و بازار کار درآمده اند.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بیش از ۵۱ درصد افزایش گردشگر ورودی به کشور در ۶ ماهه نخست سال ۹۷ داشتیم که شاخصی بی مانند در چند دهه گذشته بشمار می آید.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران گفت: ۱۰۵ هزار گردشگر خارجی از ابتدای امسال تاکنون به این استان سفر کردند.

نهمین نمایشگاه کتاب استان زنجان درحالی روزهای پایانی خود را سپری می کند که از دیدگاه فعالان این عرصه نبود اطلاع رسانی کافی، سایه مشکلات اقتصادی بر سبد هزینه خانوارها، زمان نامناسب برگزاری را از جمله دلایل بازار بی رونق خود در فصل خزان عنوان می کنند.

تفاهم نامه فرهنگی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری قم، روز پنجشنبه به امضای سید عباس صالحی و سید مهدی صادقی رسید که بر اساس آن، چشم انداز سه ساله فرهنگی این استان و تعهدات طرفین ترسیم شده است.

رییس نروژی کمیته بین‌ المللی معماری بومی موسوم به سیاو - ایکوموس گفت: حفظ و حراست از میراث فرهنگی در جهان و توسعه پایدار مکمل یکدیگر بوده و تضادی با هم ندارند.

هشتمین همایش بین المللی امام سجاد (ع) با پیام حضرت آیت الله جعفر سبحانی و شرکت مهمانان داخلی و خارجی صبح چهارشنبه در سرسرای اجتماعات شهرک مروارید بندرعباس آغاز شد.