آرشیو دسته: توسعه پایدار شهری

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: در صورت تامین نفت خام توسط وزارت نفت، پالایشگاه‌های کوچک مقیاس در استان احداث می‌شود.

“افشین باباحسینی” از پیگیری ها برای احداث بازارچه صنایع دستی در روستاهای هدف گردشگری خبر داد.

سیدامین قاسمی از اختصاص ۱۵ میلیارد ریال برای احداث زیرساخت های گردشگری دریاچه گهر دورود خبر داد .

مدیرکل دفتر تحقیقات و توسعه فناوری آبفا با اشاره به احداث هزاران کیلومتر خطوط انتقال آب در کشور گفت: می‌توان از خطوط انتقال آب برای تولید انرژی برق استفاده کرد، همانگونه که آبفای قم این موضوع را از ایده به عمل درآورده است.

ساخت بخش دوم دهکده سالمندان نجف آباد با نام سرای مهر آغاز شد .

شهردار اسلامشهر از احداث بزرگ‌ترین پارک جنگلی جنوب غرب استان تهران در شهرستان اسلامشهر خبر داد.

بجنورد- عضو شورای شهر بجنورد گفت: پل‌های بجنورد پایین‌تر از دیواره مسیل‌ها قرار دارد به همین علت هنگام بارندگی و در حجم بالای سیل، بخشی از آن به پل‌ها برخورد و به معابر همجوار سرریز می‌شود.

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: تاکنون ۱۳۴۳ قرارداد احداث و تعمیر برای واحدهای مسکونی در استان مازندران منعقد و ۲۷۲ واحد آواربرداری، ۲۵۱ واحد پی‌کنی و در ۹۸ واحد کار فونداسیون انجام شده است.

عملیات احداث۲ دستگاه باکس زیر گذر در این اداره کل اجرا و به مرحله ی بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با اشاره به فرسودگی شبکه برق خوزستان گفت: در اردیبهشت امسال تاسیسات برق فشار قوی خوزستان ۶۰ ساله شد این مساله پیشگامی خوزستان در احداث صنعت برق را نشان می دهد.

استاندار سمنان با اشاره به طولانی شدن فرآیند احداث پارک موزه دفاع مقدس این استان گفت: پروژه احداث پارک موزه دفاع مقدس با سرعت بیشتری تکمیل شود.

شهردار گنبدکاووس گفت که عملیات اجرایی احداث پل دوم ورودی شهر از سمت گدم آباد به پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد رسیده و در ماه های آینده به بهره برداری می رسد.

کلنگ احداث ساختمان اداری میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری و موزه مردم‌شناسی شهرستان آبیک با حضور مسئولان استان به زمین زده شد.

درجلسه شوراي هماهنگي راه و شهرسازي استان ايلام پيگيري پرداخت خسارت منازل مسكوني، تسريع در احداث پل‌هاي تخريب شده از سيل مطرح شد.

حمید عشقی شهردار شاهین شهر در مصاحبه با واحد خبر شهرداری گفت: امروزه یکی از دغدغه‌های اصلی در حوزه مدیریت شهری، توسعه پایدار شهری و حفاظت از محیط زیست است و حرکت به سمت استفاده از سامانه‌های حمل و نقل با آلایندگی حداقل، یکی از مهمترین اقدامات برای دستیابی به اهداف ذکر شده است.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر با اشاره به اتمام ظرفیت سازمان بهشت زهرا (س) ظرف سال‌های آینده از احتمال احداث آرامستان های جدید در پایتخت خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی در بازدید از محور بیرجند- قاین گفت: روند احداث پروژه باند دوم این محور باید از محل‌های اعتباری مختلف تسریع شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در احداث کریدور شمال به جنوب دچار عقب‌ماندگی‌هایی هستیم گفت: اتصال راه آهن چابهار به زاهدان و زاهدان به بیرجند در اولویت وزارت راه قرار دارد.

اقدامات سازمان بهزیستی کشور در خصوص ارائه خدمات به مددجویان آسیب‌دیده در سیل تشریح شد.

طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان محلی و مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان کلنگ احداث هنرستان فنی و حرفه‌ای خیرساز ” امام رضا (علیه السلام) ” در شهرستان رفسنجان به زمین زده شد.