آرشیو دسته: اقتصاد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در توئیتی اولویت جدید اقتصادی این صندوق را اعلام کرد.

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن از پرداخت ۳ میلیون و ۱۰۲ هزار و ۷۷۷ فقره تسهیلات به واحدهای طرح مسکن از ابتدای اجرای طرح تا پایان فروردین ماه سال جاری خبر داد.

طبق قانون مالیات مستقیم ارائه اظهارنامه مالیات اشخاص حقیقی از اول خردادماه شروع شده و تا ۳۱ خرداد ادامه دارد اما صاحبان مشاغل خرد به دلیل نهایی نشدن میزان مالیات مقطوع هم‌چنان بلاتکلیفند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران با اشاره به اینکه مصرف برق در تهران هفته گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد رشد داشت گفت: ۱۵ درصد مشترکان تهرانی پرمصرف هستند و تعرفه‌های جدید برق از اول خرداد در حال اعمال است.

قیمت طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به ۱۲۸۴٫۹۲ دلار افزایش یافت و طی هفته گذشته نیز رشد قیمتی را ثبت کرد.

احتمال عدم افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا فلز طلا را جذاب‌تر کرد و ۲٫۷ دلار در هر اونس افزایش یافت.

قیمت نفت امروز با کاهش تقاضای جهانی و افزایش ذخایر نفت آمریکا به کمتر از ۷۰ دلار رسید.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه بارها آزموده ایم که در زمان تشکیل وزارت بازرگانی، تولید داخلی آسیب می بیند، گفت: کسانی که در پی تشکیل وزارت بازرگانی هستند، به افزایش واردات متمایل بوده و به تولید داخل اقبالی ندارند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: در جلسه کمیسیون صنایع مجلس با وزیر صنعت موضوع تأمین ارز و مواد اولیه بخش صنعت مورد بررسی قرار گرفت و وزیر گزارش کلی از وضعیت تولید صنایع ارائه کرد.

ششمین کشتی حامل شکر خام وارداتی در اسکله شهید رجایی پهلو گرفت، شکر در بازاربه قیمت کیلویی ۳۴۰۰ تومان بر می‌گردد؟

اداره سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری تبریز با هدف تقویت اقتصاد پایدار شهری، فراخوان مشارکت اقتصادی شهروندان را در رسانه ها و مطبوعات کثیرالانتشار منتشر کرد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: امسال هم با رشد ۱۵ درصدی مصرف برق که تا این لحظه با آن مواجه هستیم، باید اقدامات مدیریت مصرفی سال گذشته را در دستور کار قرار دهیم.

درحالیکه کاخ سفید چندین بار درخواست کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا برای ارسال اسناد مالی ترامپ را رد کرد روز گذشته دادگاه به نفع نمایندگان کنگره رأی داد.

مدیرکل دفتر حقوقی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: تاکنون مطالعات حد بستر و حریم ۷۰ درصد رودخانه‌های دارای اولویت به‌طول ۵۳ هزار کیلومتر انجام شده است و براساس اهداف برنامه ششم توسعه، مانده تعهدات تا پایان سال محقق خواهد شد.

درحالی رئیس جمهور معتقد است برجام موجب افتتاح ۱۵ فاز پارس جنوبی شده است که فاز ۱۲ حدود یک سال قبل از اجرایی شدن برجام افتتاح شد و براساس آمارهای رسمی بخش اعظم پیشرفت مابقی فازها قبل از اجرایی شدن برجام بود.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران ۴ انتقاد را نسبت به بسته سیاستی جدید برگشت ارز حاصل از صادرات سال ۹۸ مطرح کرد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز به موازات کاهش قیمت دلار و طلا ۹۷۹ واحد عقب‌نشینی کرد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد ۱۰۳ واحدی به رقم ۲۱۲ هزار و ۸۵۱ واحد رسید.

رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان با اشاره به اینکه فعالیت‌های تجاری ایران و افغانستان محدود است، گفت: لغو فعالیت آرین بانک تاثیری در مبادلات تجاری دو کشور ندارد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به اینکه به ۲۰ هزار نفر در مرحله اول که در سیل‌های اخیر توانایی تکمیل واحدهای خود را ندارند تسهیلات پرداخت خواهد شد، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای مناطق سیل‌زده ۳ میلیون قلم آب، پتو، چادر و دارو ارسال کرده است.