آرشیو دسته: محیط زیست

به مناسبت هفته محیط زیست ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر خورموج استان بوشهر روز یکشنبه در آیینی نصب و راه اندازی شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مطالبه جدی مردم اصفهان و کارگروه تخصصی ویژه آب شورا را زاینده رود اعلام می‌کنم و می‌گویم جاری ماندن زاینده رود مطالبه به حق و شدنی مردم اصفهان است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین گفت: باغستان به عنوان یکی از برترین داشته‌های محیط زیستی در استان قزوین مطرح است که امروز شاهد از بین رفتن آن هستیم و باید برای حفظ آن بسیجی همگانی در شهر ایجاد شود.

رییس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به لزوم ایمن سازی شن چاله ها برای یک دوره ٥٠ساله تاکید کرد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین ازرها سازی یک جغد پس از تیمار و درمان در زیستگاه های نایین همزمان با هفته محیط زیست خبر داد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: سال گذشته ۴٫۵ تن کاغذ صرف صدور قبض برق زنجانی‌ها شد.

یک مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست گفت: فعالین زیست ‎ محیطی دست از کار برندارند.

محمودآباد – معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه معدن بوکسیت شاهور فاقد مجوز محیط زیست است گفت: بدون مجوز محیط زیست برای آن پروانه بهره برداری صادر شد.

زوال پاتوق‌ها در ایران‌زمین نمودی از یک بحران بزرگتر معنایی است، که با برخورد موج مدرنیته با تمدن ایرانی پدید آمده و صد و اندی سال است که ما را به خود مبتلا کرده است. این البته به معنای بدبینانه نگریستن به جامعه‌ امروز ایران نیست چون بی‌اغراق یکی از پویاترین و زاینده‌ترین جوامعی که امروز می‌شناسیم، همچنان همین ایران دیرینه‌سال است.

سامانه جدید امحا پسماندهای عفونی بیمارستان رازی اهواز به مناسبت هفته محیط زیست راه اندازی شد.

گروه حوزه‌های علمیه ــ عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با در حوزه علمیه بخش‌های تخصصی در وهابیت‌پژوهی ایجاد شده، گفت: مسئله بسیار مهم که حوزه باید روی آن متمرکز شود جذب مخاطب در کشور‌های مختلف است؛ در برخی کشور‌ها محیط زیست و در برخی حقوق زن و کودک و … مهم است و وهابیت در تضاد با تمامی این مسائل است و می‌تواند برد تبلیغی برای ما داشته باشد.

الزام نصب کنتور بر روی چاه‌ها با چه هدفی دنبال می شود؟ آیا تضمینی برای عدم آب‌دزدی، تخریب کنتورها، حفاظت از آن‌ها در مقابل شرایط محیطی، برداشت‌های غیرمجاز، اضافه شدن چاه‌های غیر مجاز و در نهایت کاهش افت سطح آب زیرزمینی وجود دارد؟

طی حکمی از سوی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، احمدرضا لاهیجان زاده به سمت معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان از پرداخت دیه کودک جان باخته ناشی از حمله پلنگ به خانواده آن مرحوم خبر داد.

رئیس حفاظت محیط‌زیست شاهرود از کشف ۲۰ قطعه جوجه مینا در این شهرستان خبر داد.

ماکرون در حالی از صلح در منطقه سخن می گوید که دولت فرانسه در کنار دولتهای آمریکا و انگلیس، “تروئیکای ترور و خشونت” در منطقه غرب آسیا را تشکیل داده و با حمایت از تروریسم تکفیری ، در صدد تزریق بحرانهای امنیتی مزمن در جهان اسلام است.

اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران وضعیت نامطلوب باغ وحش بابلسر و تصاویر منتسب به این مجموعه را که روز جمعه گذشته در فضای مجازی منتشر شد را تکذیب کرد.

ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بردسکن از شکارچیان غیرمجاز، لاشه دو راس قوچ وحشی، یک قبضه سلاح گلوله زنی، دو دستگاه دوربین چشمی و ده عدد فشنگ کشف کردند.

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر پایش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای تهران با شاخص ۱۰۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

رئیس پارک ملی بمو از شناسایی و دستگیری ۸ شکارچی سابقه دار توسط سبز جامگان محیط زیست در پارک ملی بمو خبر داد.