آرشیو دسته: محیط زیست

رییس اداره حفاظت محیط زیست باغملک گفت : ۷۰۰ عقرب زنده از دو صیاد غیرمجاز در این شهرستان کشف و ضبط شد.

ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی «دوره آموزشی صنعتی کاربردهای فناوری نانو در حوزه آب، پساب و محیط‌زیست» را برگزار می‌کند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان باغملک از دستگیری دو متخلف صيد غيرمجاز عقرب در مناطق کوهستانی این شهرستان خبر داد.

استاندار بوشهر با تاکید بر احیاء طبیعت و مقابله با شرایط آلایندگی در شهرستان عسلویه گفت: در این زمینه، تشکیل کارگروه ملی مقابله با آلودگی محیط زیست عسلویه مورد توجه و تاکید قرار دارد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اصفهان با اشاره به اینکه درحال حاضر تعداد ۲۰۰ محیط‌بان در استان فعالیت می کنند، گفت: تا پنج سال آینده، تعداد محیط بانان کشور دو برابر می‌شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:طرح گسترش صنعت پرورش ماهی در قفس در ۷ استان های ساحلی شمال و جنوب کشور و با استفاده از فناوری های روز به صورت پایلوت اجرایی می شود.

باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس محیط زیست شهر تهران درباره تصاویر منتشره در فضای مجازی مبنی بر نقل و انتقال عقاب توسط فردی شرور توضیحاتی داد.

متخلف محیط زیست در کهگیلویه و بویراحمد به کاشت ۲۰ اصله درخت محکوم شد.

بی گمان «نجات محیط زیست مازندران و ازمیان برداشتن رشته کوههای عظیم زباله» یکی از مهمترین انتظارات ساکنان صبور ، فهیم و هوشمند این خطه ازاستاندار بیست و سوم است. ….

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران پروژ‌هایی که مطالعات زیست محیطی نداشته باشند از ادامه کارشان جلوگیری می‌شود.

اندیمشک – رئیس اداره محیط زیست شهرستان اندیمشک با اشاره به در معرض خطر انقراض سمندر لرستانی گفت: چند قطعه سمندر لرستانی در اندیمشک رهاسازی شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از شرکت تولیدکننده مواد پلیمری پارسا پلیمر شریف شهرک صنعتی کاسپین یک شهرستان استان قزوین بازدید کرد.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش سازمان محیط‌ زیست گفت: فرهنگ درختکاری و نگهداشت آن باید به یک گفتمان ملی تبدیل شود و نباید آن را تنها در یک روز خاص و مناسبتی خلاصه کرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از چند طرح تولیدی صنعتی استان قزوین بازدید کرد.

معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از تدوین اصطلاح نامه فقه در مقیاس جهانی خبر داد و گفت: این اثر برای اولین بار در جهان اسلام انجام شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در پی بارندگیهای اخیر کیفیت هوای مشهد امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه برای دومین روز متوالی در شرایط پاک قرار دارد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: یک شکارچی متخلف پرندگان توسط ماموران یگان حفاظت این شهرستان شناسایی و دستگیر شد.

رئیس مطالعات انرژی و تحلیل سیستم‌های شرکت پالایش گاز ایلام بمنظور حفاظت از محیط زیست و مدریت پسماند از اولویت مدیریت زیست محیطی در شرکت پالایش گاز ایلام خبر داد.

خراسان شمالی- علی مطهری گفت: فردا پنج‌شنبه ساعت ۱۷:۳۰ اولین جشنواره طرح تفکیک از مبداء در بجنورد برگزار می شود.

فرمانده یگان اداره حفاظت از محیط زیست استان همدان از بهره‌مندی محیط‌بانان جانباز و خانواده شهدا از خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد.