آرشیو دسته: محیط زیست

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هرسین گفت: مأمورین یگان حفاظت محیط زیست هرسین در پی گزارشات واصله مردمی، موفق به ضبط تعداد ۳ قطعه کبک وحشی، از متخلف شکار و صید در این شهرستان شدند.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می‌شود ۱۰ هزار بال فلامینگو به جمعیت این پرندگان در دریاچه ارومیه اضافه شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان با اشاره به آغاز فصل تخم گذاری پرندگان مهاجر در تالاب بین المللی هامون اظهار کرد: محیط زیست سیستان و بلوچستان برای حفظ و ماندگاری بیشتر آب در تالاب بین المللی هامون برنامه‌های مختلفی دارد.

یک مسئول در اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان از افزایش دامنه و پراکندگی نخاله‌های ساختمانی در مرکز استان خبر داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با رد اظهارنظرهای اخیری که در فضای مجازی در مورد دفن پسماندهای خطرناک پتروشیمی در گیلان منتشر شده گفت:‌ این پسماندها تحت تدابیر ویژه‌ای برای بازیافت به گیلان منتقل شده است.

استاندار گیلان در رابطه با حواشی کارخانه بازیافت بلیش گفت: با توجه به حساسیت محیط زیست در استان، چنانچه کمترین آسیب زیست محیطی متصور باشد فوراً نسبت به توقف کار اقدام شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت طی امروز (۴ خرداد) خبر داد.

یک کارشناس هواشناسی گفت: از امروز، افزایش دمای بین چهار تا هفت درجه برای اغلب نقاط کشور پیش بینی می‌شود.

مدیرکل محیط زیست فارس اعلام کرد که رئیس اداره محیط زیست فسا و عوامل درگیر با موضوع انتشار عکس پلنگ ایرانی در جنگل‌های این شهرستان علاوه بر توبیخ، برکنار شدند.

سازمان محیط زیست: فاز دوم قرقهای شکار امسال اجرا می‌شود

رئیس محیط زیست منطقه بردخون دیر گفت: پارک ملی دیر نخیلو و جزایر آن به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی پاکسازی شد.

تخلفات طرح گردشگری آشوراده مدیرکل دفتر ارزیابی‌ سازمان محیط زیست را به دادگاه کشاند.

مدیرکل دفتر ارزیابی سازمان محیط زیست که برخلاف قانون دسترسی آزاد به اطلاعات از ارائه مطالعات ارزیابی طرح گردشگری آشوراده به فعالان محیط زیست خودداری کرده بود به دادگاه احضار شد.

بمناسبت روز جهانی تنوع زیستی و یافتن راهی برای به آتش نکشیدن بقایای مزارع، ژاله کریمی نژاد مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان و مسئول محیط زیست و سلامت غذا در یادداشتی به این موضوع می پردازد.

یک فعال محیط زیست با اظهار تأسف از قطع درختان ممنوع‌القطع توسکای هیرکانی در روزهای گذشته، گفت: با این کار انتقام سیلاب را از درختان گرفته ایم.

رئیس اداره محیط انسانی محیط زیست استان تهران با بیان اینکه لازم است مدیران شهرداری قانون مدیریت پسماند را دوباره مرور کنند گفت: ماده ۷ این قانون، تکلیف مدیریت اجرایی پسماند و مکان‌یابی برای دفع پسماند را برعهده شهرداری گذاشته است.

ماموران یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی ۱۱۰۰۰متر مربع از اراضی ملی تصرف شده در الموت را با حکم مراجع قضایی رفع تصرف کردند.

رئیس اداره کشاورزی هرات گفت: بارش‌های گسترده در سال جاری و همچنین وجود فضاهای سبز موجب هجوم پروانه‌های نارنجی رنگ از مناطق چراگاه‌ها به مرکز شهر شده است.

سامانه هوشمند حمل‌ونقل اسنپ از تولد دومین نوزاد در یک خودروی اسنپ خبر داد.

طی حکمی از سوی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، محمدرضا کنعانی به عنوان مدیرکل محیط زیست استان گلستان منصوب شد.